iOSMultimediaInne programy multimedialneShazam
Shazam ikona

Shazam17.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Shazam to praktyczna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy przystawić telefon do źródła dźwięku i włączyć rozpoznawanie, by po chwili dowiedzieć się jaki to jest utwór.

Aplikacja po rozpoznaniu utworu pokazuje dokładne dane na jego temat, takie jak nazwa artysty i albumu, z którego pochodzi, okładkę, gatunek muzyki, krótką charakterystykę, zbliżające się koncerty wykonawcy i najpopularniejsze jego utwory. Dalej z poziomu programu możemy przejść bezpośrednio do sklepu iTunes, w którym można nabyć rozpoznaną muzykę (o ile w samym sklepie jest ona dostępna). Same rozpoznane utworu zostają zachowane w specjalnej liście My Tags, którą można oczywiście do woli zarządzać, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że za chwilę cenna informacja zniknie.

Interfejs aplikacji jest dość elegancki, a moment wykrywania fal dźwiękowych atrakcyjny dla oka dzięki estetycznemu projektowi i płynnie działającym animacjom.

Kolejną atrakcją programu jest możliwość śledzenia najpopularniejszych utworów w wybranej części świata. Do pomocy jest mapę, na którą są nałożone tagi z utworami. Mapa jest przejrzysta, gdyż w zależności od poziomu przybliżenia pojawiają się coraz dokładniejsze informacje, a wraz z oddaleniem, dane są uogólniane pokazując tylko wybrane najpopularniejsze w danej części świata piosenki. Przeglądanie mapy nie wymaga udostępniania informacji o własnej lokalizacji. Niemniej, można ją udostępnić wraz z naszymi wykrytymi piosenkami, poprawiając tym samym dane.

Aplikacja posiada też inne funkcje społecznościowe. Przede wszystkim integruje się z Facebookiem, dzięki czemu można dzielić się naszymi odkryciami, jak i przeglądać odkrycia znajomych.

Moduł rozpoznawania muzyki działa zaskakująco sprawnie. Wystarczy kilka sekund, by została ona poprawnie rozpoznania, nawet jeśli aplikacja zaczyna wykrywanie w środku utworu, czy jeśli serwuje się jej mało popularne kawałki. Źle sobie radzi jedynie z powolną i spokojną muzyką pozbawioną bitów, czy perkusji (prawdopodobnie grają one istotną rolę w procesie rozpoznawania). Nie ma wątpliwości, że niewielu użytkowników natrafi na problemy przy obsłudze.

Rozpoznaną muzykę możemy zakupić w App Store bądź też przesłuchać za pomocą takich usług jak Apple Muzyka i Rdio. Shazam w podstawowej wersji jest dostępny za darmo.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań16 091
Data aktualizacji26 paź 2023
Rozmiar pliku24.90 MB
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (adware)
Shazam ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)