Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!

Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!07.04.2017 09:32
Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!
Mariusz Błoński

Showtime zapowiedział, że subskrybenci tej usługi będą mogli pobierać oferowane przezeń filmy na urządzenia mobilne i oglądać je bez konieczności posiadania aktywnego połączenia z siecią. Niedawno podobną decyzję podjęły Netflix i Amazon, jednak, jako że walka zaostrza się, Showtime przebił konkurencję i udostępnia w ten sposób całą swoją bibliotekę. Netflix oraz Amazon oferują swoim subskrybentom pobranie jedynie niektórych pozycji.

Intencje Showtime'a są jasne. Serwis chce dać swoim klientom możliwość np. zabrania ze sobą filmów i seriali w podróż. Wielogodzinną jazdę pociągiem czy lot samolotem można będzie teraz uprzyjemnić sobie oglądając Homeland czy Dextera. I nie trzeba będzie martwić się dostępnością sieci, jakością sygnału czy dodatkowymi opłatami za przesyłanie danych. Wystarczy, że będziemy na tyle zapobiegliwi, by w domu pobrać na smartfona, tablet czy laptop pozycje, które chcemy obejrzeć. A skoro konkurencja zaoferowała niektóre pozycje ze swojej biblioteki, Showtime musiał przebić jej ofertę i udostępnić wszystko co ma.

Mobilni użytkownicy nowej funkcji będą mogli wybrać rozdzielczość materiału, który chcą pobrać. Właściciele smartfonów będą mieli początkowo do wyboru rozdzielczość 540p i 720p, a osoby korzystające z tabletów będą mogły wybrać też 1080p. Ciekawą opcją jest też możliwość oglądania wybranego materiału bezpośrednio po tym, jak zaczęliśmy go pobierać. Nie trzeba czekać na koniec pobierania. Jeśli zaś w tzw. międzyczasie przerwiemy oglądanie, to po ponownym uruchomieniu film wystartuje od miejsca, w którym skończyliśmy.

Główną zaletą oferty Showtime'a jest właśnie fakt udostępnienia do pobierania wszystkich pozycji z biblioteki. Na usprawiedliwienie Netfliksa trzeba przyznać, że znajdują się on w mniej komfortowej sytuacji. Mają znacznie bogatszą ofertę od Showtime'a, a udostępnienie do pobierania treści, których nie są właścicielami, wymaga podpisania odpowiednich umów. Nie zmienia to faktu, że w ostatnim czasie Netflix dorobił się sporej konkurencji – Showmax oferuje materiały w 1080p (za 20 złotych!), jak widać nie próżnuje i Showtime. Pozostaje żałować, że ta druga usługa zapewne jeszcze długo nie będzie oficjalnie dostępna w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)