Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!

Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!

Showtime udostępnia cały katalog do pobrania. Ucz się, Netfliksie!
Mariusz Błoński
07.04.2017 09:32, aktualizacja: 07.04.2017 12:02

Showtime zapowiedział, że subskrybenci tej usługi będą mogli pobierać oferowane przezeń filmy na urządzenia mobilne i oglądać je bez konieczności posiadania aktywnego połączenia z siecią. Niedawno podobną decyzję podjęły Netflix i Amazon, jednak, jako że walka zaostrza się, Showtime przebił konkurencję i udostępnia w ten sposób całą swoją bibliotekę. Netflix oraz Amazon oferują swoim subskrybentom pobranie jedynie niektórych pozycji.

Intencje Showtime'a są jasne. Serwis chce dać swoim klientom możliwość np. zabrania ze sobą filmów i seriali w podróż. Wielogodzinną jazdę pociągiem czy lot samolotem można będzie teraz uprzyjemnić sobie oglądając Homeland czy Dextera. I nie trzeba będzie martwić się dostępnością sieci, jakością sygnału czy dodatkowymi opłatami za przesyłanie danych. Wystarczy, że będziemy na tyle zapobiegliwi, by w domu pobrać na smartfona, tablet czy laptop pozycje, które chcemy obejrzeć. A skoro konkurencja zaoferowała niektóre pozycje ze swojej biblioteki, Showtime musiał przebić jej ofertę i udostępnić wszystko co ma.

Mobilni użytkownicy nowej funkcji będą mogli wybrać rozdzielczość materiału, który chcą pobrać. Właściciele smartfonów będą mieli początkowo do wyboru rozdzielczość 540p i 720p, a osoby korzystające z tabletów będą mogły wybrać też 1080p. Ciekawą opcją jest też możliwość oglądania wybranego materiału bezpośrednio po tym, jak zaczęliśmy go pobierać. Nie trzeba czekać na koniec pobierania. Jeśli zaś w tzw. międzyczasie przerwiemy oglądanie, to po ponownym uruchomieniu film wystartuje od miejsca, w którym skończyliśmy.

Główną zaletą oferty Showtime'a jest właśnie fakt udostępnienia do pobierania wszystkich pozycji z biblioteki. Na usprawiedliwienie Netfliksa trzeba przyznać, że znajdują się on w mniej komfortowej sytuacji. Mają znacznie bogatszą ofertę od Showtime'a, a udostępnienie do pobierania treści, których nie są właścicielami, wymaga podpisania odpowiednich umów. Nie zmienia to faktu, że w ostatnim czasie Netflix dorobił się sporej konkurencji – Showmax oferuje materiały w 1080p (za 20 złotych!), jak widać nie próżnuje i Showtime. Pozostaje żałować, że ta druga usługa zapewne jeszcze długo nie będzie oficjalnie dostępna w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)