Sierpniowe nowości w Internet Explorerze – deweloperzy na pierwszym planie

Sierpniowe nowości w Internet Explorerze – deweloperzy na pierwszym planie

Sierpniowe nowości w Internet Explorerze – deweloperzy na pierwszym planie
14.08.2014 16:38

Sierpniowa aktualizacja Internet Explorera to nie tylko comiesięczne poprawki bezpieczeństwa. Z nowości powinni ucieszyć się przede wszystkim deweloperzy, którzy korzystają z narzędzi wywoływanych klawiszem F12. Sporo zmian zostało wprowadzonych także w obsłudze WebGL. Podobnie jak system Windows, również Internet Explorer będzie aktualizowany co miesiąc, ale zmiany będą mniej rewolucyjne.

Tym razem otrzymamy cztery nowości, o których wprowadzeniu zadecydowali użytkownicy. Część z nowych funkcji można już było testować w przeglądarce pobranej z kanału deweloperskiego.

Największe powody do radości mają deweloperzy. Narzędzia F12 zyskały lepszy interfejs użytkownika, pojawiły się też nowe funkcje i poprawki w konsoli, debuggerze, narzędziach emulacji, profilerze responsywności (na obrazku poniżej) interfejsu i profilerze zużycia pamięci. Entuzjazm użytkowników wywołało dodanie do eksploratora modelu DOM próbnika kolorów, który pozwoli pobrać kod barwy z dowolnego miejsca na pulpicie.

350111264259008449

Ponadto Internet Explorer po aktualizacji będzie automatycznie blokował przestarzałe kontrolki ActiveX, co ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przeglądania. Blokowanie działać będzie na Windows 8 i nowszych w desktopowej wersji przeglądarki oraz na Windows 7 SP1, w Internet Explorerze 8 lub nowszym. Blokowanie będzie bazować na definicjach dostarczanych przez Microsoft.

Spore zmiany zaszły w rendererze WebGL, który z tym wydaniem przeglądarki zwiększył wynik Internet Explorera w Khronos WebGL Conformance Test 1.0.3 z 89,9% do 96,8%. Na wielu maszynach z Windows 7, o ile sterowniki są aktualne, po aktualizacji Internet Explorera WebGL będzie potrafił przełączyć się na tryb sprzętowy. Renderer został rozbudowany o rozszerzenia ANGLE_instanced_arrays, OES_element_index_uint oraz WEBGL_debug_renderer_info, a także atrybut failIfMajorPerformanceCaveat, czyli tworzenie kontekstu zależne od wydajności systemu. Ponadto ArrayBuffer, CanvasImageData oraz HTMLImageElement mogą przyjąć jako dane wejściowe tekstury 16-bitowe. Szczegóły aktualizacji można znaleźć w bazie wiedzy.

W sierpniowej aktualizacji znalazły się także podwaliny dla implementacji standardu WebDriver. To relatywnie nowy standard, dzięki któremu deweloperzy mogą pisać zautomatyzowane testy i w ten sposób sprawdzać swoje strony w złożonych scenariuszach użytkowania. Wkrótce Microsoft udostępni także dodatkowe oprogramowanie, które umożliwi uruchamianie skryptów WebDriver. Z czasem system ten powinien wejść na stałe do przeglądarki.

Ponadto znalazły się tu poprawki bezpieczeństwa z biuletynu MS14-051 oraz poprawka dla Flash Playera w Internet Explorerze 10 i 11, której szczegóły można znaleźć w biuletynie APSB14-18 Adobe.

Nowości znalazły się między innymi w aktualizacji zabezpieczeń dla programu Internet Explorer (2976627), która jest już dostępna w Windows Update.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)