SimplyMEPIS 11.0 Alpha 3 wydany

SimplyMEPIS 11.0 Alpha 3 wydany

Wojciech Cybulski
22.11.2010 19:20

Ukazało się kolejne testowe wydanie SimplyMEPIS - dystrybucji Linuksa bazującej na Debianie.

SimplyMEPIS jest łatwą w użytku dystrybucją Linuksa bazują na stabilnych edycjach Debiana. System uruchamia się bezpośrednio z nośnika CD lub USB i nie wymaga instalacji na dysku. Dystrybucja charakteryzuje się bogactwem zainstalowanego domyślnie oprogramowania i prostotą instalacji dodatkowych programów. SimplyMEPIS jest rozwijany od 2002 roku przez MEPIS LLC - firmę założoną przez Warrena Woodforda, znaną postać branży IT.

W SimplyMEPIS 11.0 Alpha 3 twórcy uporali się z problemami związanymi z bootowaniem płyty CD. Ponadto usunięto błędy dotyczące zależności między bibliotekami. W opinii testerów najnowsza alpha lepiej radzi sobie także z obsługą bezprzewodowego połączenia Wi-Fi i nie ma problemów ustawieniami czasu dla wybranych stref czasowych. Wydanie jest dostępne w wersji 32 i 64-bitowej dla procesorów x86. Istniej także nieoficjalny port SimplyMEPIS dla procesorów ARM. Finalna wersja SimplyMEPIS 11 zostanie wydana w przyszłym roku.

SimplyMEPIS 11.0 Alpha 3 można pobrać bezpośrednio z serwera FTP projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)