Siri uczy się nowych języków. Z zegarkiem Apple porozmawiasz po polsku?

Strona głównaSiri uczy się nowych języków. Z zegarkiem Apple porozmawiasz po polsku?
14.01.2015 11:29
Siri uczy się nowych języków. Z zegarkiem Apple porozmawiasz po polsku?
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Siri to asystentka głosowa dostępny dla urządzeń mobilnych Apple. Do tej pory jej przydatność w naszym kraju była mocno ograniczona, zwłaszcza jeżeli ktoś niezbyt biegle władał językiem angielskim. Możliwe jednak, że już niedługo ulegnie to zmianie.

bESPwjIl
350130064656132033

Jak informuje czeski serwis letemsvetemapplem.eu trwają prace nad rozbudowaniem Siri o obsługę języka polskiego. Świadczą o tym fragmenty tekstu znalezione w wersji plikach Localizable.strings iOS 8.1.2. Polski to nie jedyny z nowych języków, polecenia cyfrowej asystentki przetłumaczono także na słowacki i czeski.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na chwilę obecną iOS bardzo dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem języka polskiego. Aby się o tym przekonać wystarczy skorzystać z systemowej aplikacji do notatek, która treści dyktowane w naszym języku zamienia na tekst.

bESPwjIn

Ujawnione fragmenty nie świadczą jeszcze o szybkiej dacie premiery, a jedynie trwających pracach nad dodaniem nowych języków. Nie oznaczają też pełnego wsparcia dla wszystkich z obecnych funkcji asystenta. Możliwe jednak, że Apple chce zdążyć z poszerzeniem możliwości Siri do czasu premiery Apple Watch. Komunikacja z zegarkiem w dużej mierze będzie oparta bowiem na komendach głosowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESPwjIx
Komentarze (11)
bESPwjJj