SiteDelta Highlight i Watch: rozszerzenia wskażą zmiany na stronach

Strona głównaSiteDelta Highlight i Watch: rozszerzenia wskażą zmiany na stronach
11.12.2017 21:08
SiteDelta Highlight i Watch: rozszerzenia wskażą zmiany na stronach

SiteDelta Watch i SiteDelta Highlight to rozszerzenia dla Chrome'a i Firefoksa, które przydadzą się przy monitorowaniu zmian na stronach. Choć działają podobnie, przydadzą się w różnych scenariuszach – SiteDelta Watch monitoruje zmiany na stronach automatycznie, zaś SiteDelta Highlight dokładniej analizuje strony i wskazuje zmiany, ale wymaga ręcznego załadowania każdej z nich.

SiteDelta Highlight

SiteDelta Highlight pokazuje zmiany, jakie zaszły na stronie od ostatnich odwiedzin. By monitorować stronę, nalezy podać jej adres w ustawieniach rozszerzenia. Po kolejnych odwiedzinach lub rozszerzeniu zobaczymy tekst, który się zmienił. Przy domyślnych ustawieniach zostanie zaznaczony na żółto.

350207708068341697

W ustawieniach rozszerzenia można zmienić kolory, którymi operuje, włączyć oznaczanie zmian obrazków, ignorowanie liczb (na przykład liczba odsłon strony), pokazywać usunięte fragmenty tekstu oraz ignorować zmiany wielkich i małych liter.

350207708068472769

Skanowanie w poszukiwaniu zmian na stronach może odbywać się na polecenie użytkownika lub automatycznie po jej załadowaniu. Z menu kontekstowego można ponadto przechodzić do kolejnej zmiany.

SiteDelta Watch

SiteDelta Watch ma identyczne ustawienia, ale można ponadto ustalić częstotliwość automatycznego sprawdzania zmian na stronach z podanej listy. Na ikonie rozszerzenia pojawi się powiadomienie o zmianach, które można potem przejrzeć. Można też uruchomić sprawdzanie zmian ręcznie i dodawać obszary do ignorowanych.

350207708068669377

Rozszerzenia są potomkami SiteDelta dla Firefoksa, dostępne jako WebExtension dla nowej wersji przeglądarki Mozilli i Chrome'a. Sprawdzą się w monitorowaniu zmian na wszelkich publicznie dostępnych stronach. W razie potrzeby można używać ich jednocześnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)