MacOSGrafikaTworzenie i edycja grafiki wektorowejSketch
Sketch ikona

Sketch63

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sketch to bardzo dobry program do tworzenia interfejsów, stron internetowych, ikon i tym podobnych elementów, które oglądać będziemy na ekranach komputerów i smartfonów.

Praca w Sketchu niewiele różni się od pracy w programie do grafiki wektorowej z możliwością grupowania kształtów i nadawania grupom nazw, by zachować porządek. Dzięki takim narzędziom, jak operacje Boole'owskie i odręczne tworzenie ścieżek można budować skomplikowane kształty z wielu części i zachować możliwość modyfikacji.

Podstawową zaletą programu Sketch jest możliwość przyciągania zaokrąglonych elementów grafik do najbliższych pikseli, dzięki czemu świetnie prezentują się na ekranach. Obrazy nie mają przezroczystych krawędzi, nie rozmywają się przy skalowaniu i zawsze są ostre. Możliwość powiększenia do poziomu pikseli pozwala przyjrzeć się najdrobniejszym szczegółom projektu wektorowego.

Program zawsze pokazuje tekst dokładnie tak, jak będzie on wyglądał na docelowych urządzeniach – czy to w aplikacji na iPhone'a, czy to na stronie internetowej. Ponadto opcja Mirror pozwala podejrzeć projekt na podłączonym do sieci lokalnej iPhonie z zainstalowaną aplikacją iOS Mirror.

Podczas tworzenia obrazu można skorzystać z kształtów wektorowych, umieścić w projekcie obrazek, tekst lub przygotowany wcześniej symbol. Nie zabrakło podstawowych możliwosci edycji bitmap.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań619
Data aktualizacji12 lut 2020
Rozmiar pliku59.49 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Sketch ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)