Składany smartfon Samsunga będzie „tabletem, który zmieści się w kieszeni”

Składany smartfon Samsunga będzie „tabletem, który zmieści się w kieszeni”

DJ Koh podczas premiery Samsunga A7 i A9
DJ Koh podczas premiery Samsunga A7 i A9
Oskar Ziomek
12.10.2018 19:25

W internecie pojawiają się nowe informacje o składanym smartfonie Samsunga, który ma zostać po raz pierwszy pokazany światu jeszcze w tym roku, najpewniej podczas listopadowej konferencji firmy dla deweloperów. W ubiegłym miesiącu po wielu tygodniach domysłów i plotek, prace nad składanym urządzeniem zostały po raz pierwszy potwierdzone przez prezesa Samsunga. Teraz na jaw wychodzą następne wskazówki dotyczące nowego sprzętu, a ich źródłem po raz kolejny jest sam DJ Koh.

O nowościach w tym zakresie informuje serwis CNET, który przytacza fragmenty wywiadu z prezesem Samsunga, który przeprowadzono podczas ostatniej prezentacji nowych produktów, czyli po premierze modelu A7 i A9. DJ Koh wyraźnie zaznacza, że firma podchodzi do projektu na poważnie i składany smartfon ma być wartościową propozycją na rynku, a nie zabawką, która zainteresuje tylko kilku kupujących i przestanie być atrakcyjna już po kilku miesiącach. Jeśli wrażenia użytkownika nie odpowiadają moim standardom, to nie chcę tworzyć tego rodzaju produktów – tłumaczy DJ Koh sugerując, że nowe urządzenie będzie przemyślanym produktem.

Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.
Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.

Jak podaje serwis CNET, prezes Samsunga określił składany smartfon mianem tabletu, który będzie można schować do kieszeni. Firma chce oferować nowe urządzenie na wszystkich rynkach, a nie tylko w części świata, jak miało to miejsce na przykład z Galaxy Round – smartfonem ze specyficznie wygiętym wyświetlaczem, który był dostępny wyłącznie w Korei. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o dacie rozpoczęcia sprzedaży, bo jak na razie nie wiadomo nawet jak dokładnie urządzenie będzie wyglądać. Zainteresowani mogą się posiłkować wyłącznie nielicznymi grafikami, które przedstawiają rzekome urządzenie.

Warto zaznaczyć, że choć składany smartfon Samsunga zostanie po raz pierwszy pokazany jeszcze w tym roku, to raczej nie ma co liczyć na to, że będzie to finalna wersja produktu, lada moment gotowa do sprzedaży. Choć o produkcie mówi się już od dłuższego czasu, to jeszcze miesiąc temu prezes Samsunga w wywiadach wyraźnie sugerował, że firma jest dopiero na etapie rozważań, jak odróżnić produkt od typowych tabletów, by stanowił na rynku nową wartość. Między innymi z tego powodu podczas domniemanej prezentacji w listopadzie można się będzie raczej spodziewać jedynie opisu wstępnych założeń i być może prototypu, nie zaś gotowych urządzeń, które wkrótce trafią na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)