Skorzystaj z nowego komunikatora Google już dziś – Duo dostępny do pobrania

Skorzystaj z nowego komunikatora Google już dziś – Duo dostępny do pobrania

Skorzystaj z nowego komunikatora Google już dziś – Duo dostępny do pobrania
17.08.2016 15:50, aktualizacja: 17.08.2016 16:14

Pierwsze pliki APK nowego komunikatora Google, Duo, są już dostępne i znaleźć można je w naszej bazie. Komunikator działa już sprawnie w Polsce, bezproblemowo przebiega także weryfikacja, co pozwala stwierdzić, że lada moment trafi on do oficjalnego kanału dystrybucji. Czym zatem chce nas przekonać do nowej aplikacji Google?

Duo jest prosty – to bez wątpienia pierwszy wniosek, jaki można wyciągnąć z testów aplikacji. Postawiono na jak największą automatyzację korzystania z programu, zaś główny element interfejsu stanowi widoczny niemal na każdym ekranie podgląd z kamery. Duo automatycznie odnajduje na liście kontaktów osoby, które korzystają z komunikatora i umożliwia rozpoczęcie rozmowy za pomocą jednego kliknięcia.

  • Adam robi Puk, puk
  • Ekran główny
[1/2] Adam robi Puk, puk

Pozytywne wrażenie robi także zaprezentowany już podczas I/O pogląd z kamery rozmówcy jeszcze przed akceptacją przychodzącego połączenia. Funkcja nosi nazwę Puk, puk i można ją dowolnie włączać i wyłączać w ustawieniach programu. Jest to nie tylko efektowne, ale także ma praktyczne zastosowanie – na podstawie podglądu można zdecydować, czy wideorozmowa powinna zostać nawiązana.

Sama komunikacja przebiega sprawnie, choć tutaj także ograniczono się do podstawowych funkcji. Możliwe jest zatem wyciszenie mikrofonu, a novum w komunikatorach Google stanowi możliwość wyboru obrazu z kamery pomiędzy przednią a tylną. Mimo że pliki APK należy postrzegać jako testowe, to jakość dźwięku i obrazu jest zadowalająca. Po zakończeniu rozmowy Google pyta także o opinię na temat jakości wideorozmowy.

  • Wideorozmowa
  • Powiadomienie po przegapieniu połączenia
[1/2] Wideorozmowa

Duo to aplikacja skrajnie prosta, funkcjonalność została ograniczona do podstawowych funkcji, co poniekąd uzasadnia strategię Google opierającą się na udostępnieniu dwóch komunikatorów – wkrótce oprócz Duo zobaczymy także zintegrowany z asystentem Google, rozbudowany tekstowy komunikator Allo.

Czy ten duet może stanowić poważną konkurencję dla facebookowego Messengera czy FaceTime’a i iMessengera? Można się o tym przekonać w trakcie testów Duo po pobraniu pliku APK z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)