SkyDrive odczyta tekst ze zdjęć

SkyDrive odczyta tekst ze zdjęć

29.08.2013 13:25

W maju Google Drive wprowadził możliwość automatycznego odczytywania tekstu z obrazków (na przykład ze zdjęć wizytówek zrobionych smartfonem z Androidem), czym wyprzedził nieco konkurencję, ale SkyDrive nie pozostaje w tyle. Ostatnia aktualizacja dysku w chmurze Microsoftu wprowadza możliwość rozpoznania tekstu na obrazach zapisanych na SkyDrive z wykorzystaniem mechanizmów OCR Binga.

Zdjęcie etykietki czy artykułu zrobione smartfonem z Windows Phone 8 można automatycznie wysyłać na SkyDrive, gdzie zostanie dodane do „rolki filmu”. Rozpoznany tekst pojawi się we właściwościach obrazu podczas przeglądania z poziomu aplikacji SkyDrive pod warunkiem, że tekst napisany jest w języku angielskim, portugalskim, hiszpańskim, francuskim lub niemieckim. Zespół odpowiedzialny za SkyDrive planuje te funkcje rozbudować, ale na razie czeka na odzew użytkowników.

350040935343810497

Warto zaznaczyć, że rozpoznawanie tekstu na SkyDrive będzie różnić się od tego stosowanego przez OneNote. Aplikacja do robienia notatek pozwala na przeszukiwanie tekstu uwiecznionego także na zdjęciach dołączonych do notatek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)