SkyDrive pozwoli edytować dokumenty bez logowania

SkyDrive pozwoli edytować dokumenty bez logowania

08.02.2013 17:13

To dobra wiadomość dla osób, którym zdarza się pracować w grupie, i które nie lubią zakładać konta tylko po to, żeby zrobić jedną rzecz. Na prośbę użytkowników, głównie studentów, Microsoft wprowadził możliwość edycji udostępnionych na SkyDrive dokumentów bez logowania na konto w usługach Microsoftu, a więc w wielu przypadkach szybciej i bez rejestracji.

Obraz

Rozwiązanie będzie podobne do tego, co oferuje Google Drive. Znajomym będzie można wysłać odnośnik do dokumentu, który otworzą w przeglądarce, w odpowiednim programie z Office Web Apps. Kilka osób będzie mogło pracować z tym samym materiałem jednocześnie, a zmiany będą widoczne dla innych. Microsoft zaleca jednak udostępnianie dokumentów tylko wybranym osobom za pośrednictwem adresu e-mail i zaznaczenie w opcjach udostępniania, że logowanie jest wymagane — ma to podnieść bezpieczeństwo naszych dokumentów.

Przy okazji Microsoft poinformował, że na SkyDrive znajduje się już ponad miliard różnych dokumentów, a zintegrowany z nim nowy Office został ciepło przyjęty przez użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)