Skype bez wsparcia dla starszych Androidów i... mobilnego Windowsa 8.1

Skype bez wsparcia dla starszych Androidów i... mobilnego Windowsa 8.1

Skype bez wsparcia dla starszych Androidów i... mobilnego Windowsa 8.1
20.07.2016 18:51, aktualizacja: 21.07.2016 11:08

Przy okazji premiery nowej wersji Skype’a na Windowsa 10, informowaliśmy, że coraz bardziej niejasna i nieprzewidywalna jest strategia Microsoftu wobec tego komunikatora. Oczywiście jest to zbyt ważny produkt, by ryzykować i wprowadzać radykalne zmiany. Microsoft zdecydował jednak, że na drodze ku rozwojowi, można przecież mocno ograniczyć jego dostępność.

Na blogu Skype’a opisywana przez nas niespodziewana premiera nowego Skype’a na Linuksa – można zakładać, że wsparcie nieaktualizowanej od dwóch lat wersji zostanie całkowicie porzucone.

Ale nie tylko jej. Niestety, z nowych wersji Skype’a nie będą mogli już wkrótce korzystać użytkownicy starszych urządzeń z Androidem oraz mobilnym Windowsem. W przypadku Androida, aplikacja nie będzie już rozwijana na wersje systemu wcześniejsze, niż 4.0.3. Znacznie większe powody do narzekań mają jednak użytkownicy urządzeń z mobilnym Windowsem.

Obraz

Jak można przeczytać na stronach wsparcia Skype’a, wkrótce porzucone zostanie wsparcie na… Windowsa 8 i 8.1! O ile można było zrozumieć jeszcze decyzje o zaniechaniu prac nad kompatybilnością z „siódemką”, tak okazuje się. że użytkownicy niektórych tanich i solidnych smartfonów z Windowsem, np. Lumii 520, które nie otrzymały aktualizacji do Windowsa 10, zostaną bez aktualizacji Skype’a.

Jest to poniekąd konsekwencją przyjęcia przez Microsoft strategii Universal Windows Platform, i oparcia tych uniwersalnych aplikacji o interfejs WebRTC, czyli de facto przenoszenie aplikacji webowych na pulpity. Okazuje się, że ofiarami wyboru takiej drogi rozwoju oprogramowania są przede wszystkim użytkownicy platformy rozwijanej przez tę samą korporację, która jest właścicielem Skype’a. Ponadto wsparcie pozostaje porzucone dla Windowsa RT, OS X-a starszego, niż 10.6 i iOS-a wcześniejszego, niż wersja 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)