Skype na Androida i iOS‑a już z wieloosobowymi wideorozmowami

Skype na Androida i iOS-a już z wieloosobowymi wideorozmowami

18.02.2016 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skype właśnie spełnił swoje obietnice sprzed kilku tygodni, według których do mobilnej wersji komunikatora trafić mają wideorozmowy z udziałem wielu uczestników. Od dziś za pomocą aplikacji na Androida i iOS-a może wziąć udział w wideorozmowie nawet 25 użytkowników.

Skype group video calling for mobile phones and tablets brings everyone together

Urządzenia mobilne w postaci smartfonów i tabletów są w zasadzie ostatnią klasą urządzeń, do których trafiły wieloosobowe wideorozmowy: były one już wcześniej dostępne na komputerach, a nawet na telewizorach Samsunga. Dziś korzystać z nich na Androidzie i iOS-ie mogą już także użytkownicy w Stanach i zachodniej Europie, do końca marca nowość będzie dostępna dla wszystkich.

Nowość stanowi górny limit liczby rozmówców ustalony na 25: dotychczas na Skypie mogło oglądać się podczas rozmowy maksymalnie 5 osób. Od strony realizacji, Microsoft zaproponował niemal dokładnie takie same rozwiązania, jak Google w przypadku Hangouts. Program automatycznie rozpoznaje mówiącego, którego wizerunek jest powiększany do pełnego ekranu, a obraz z kamery pozostałych zeskalowany i umiejscowiony po prawej części ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Użytkownik może jednak przełączyć na widok równo dzielący ekran między uczestników rozmowy. Interfejs w obu wariantach jest widoczny powyżej. Możliwa jest także zmiana kamery czy napisanie wiadomości tekstowej oraz oczywiście jej wyłączenie, wyciszenie mikrofonu czy przycisk pozwalający na dodanie kolejnych rozmówców.

W oficjalnym komunikacie na temat nowości w Skypie, pochwalono się także zastosowaniem kodeka SILK Super Wide Band, który, wykorzystując platformę Azure, ma w zależności od jakości mikrofonu zastosowanego w urządzeniach rozmówców, nie tylko zapewniać ponadprzeciętną czystość dźwięku, ale także redukcję dźwięków z otoczenia.

Obraz

Przy tej okazji poinformowano także o innej nowości w aplikacjach mobilnych Skype’a, która dostępna były już wcześniej w pulpitowej wersji aplikacji. Na Androidzie i iOS-ie jest już bowiem możliwe wygenerowanie linku do rozmowy, który następnie może zostać przesłany do innego użytkownika komunikatora. Adresat będzie miał możliwość dołączenia za pomocą przeglądarkowej wersji komunikatora.

Mobilna aplikacja Skype przeznaczona na urządzenia z systemem Android i iOS jest dostępna w naszej bazie oprogramowania

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)