Skype w Windows Phone w tym roku?

Skype w Windows Phone w tym roku?

Grzegorz Niemirowski
17.01.2012 03:04

Rick Osterloh, wiceszef działu Skype w Microsofcie, poinformował podczas konferencji CES 2012, że korporacja pracuje nad wersją Skype dla Windows Phone.

Wersja ta miała być gotowa już w tamtym roku. Nic jednak z tych planów nie wyszło. Nowa data nie została podana, przewiduje się, że będzie to druga połowa bieżącego roku. Oznaczałoby to, że Skype dla Windows Phone pojawi się wraz z aktualizacją Apollo tego mobilnego systemu operacyjnego. Być może oficjalna zapowiedź będzie miała miejsce pod koniec lutego, w czasie konferencji Mobile World Congress. W każdym razie Skype dla WP pojawi się późno, tym bardziej, że Microsoft jest właścicielem Skype. Program ten jest od dłuższego czasu dostępny zarówno na Androida jak i iOS. W planach Microsoftu jest jednak nie tylko wersja aplikacji VoIP dla WP, ale także jej integracja z Microsoft Lync, Office 365 i Xbox Live. Programiści Skype mają więc przed sobą dużo pracy.

Tymczasem popularność Windows Phone spada. W minionym roku jego udział w rynku spadł z 2,7% do 1,5%, czyli niemalże dwukrotnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)