Skype z funkcją tłumaczenia rozmów telefonicznych: język przestaje być barierą

Skype z funkcją tłumaczenia rozmów telefonicznych: język przestaje być barierą

Skype z funkcją tłumaczenia rozmów telefonicznych: język przestaje być barierą
13.12.2016 16:33

Mimo że w kieszeniach nosimy wydajne smartfony i korzystamy z zaawansowanych algorytmów rozpoznawania obiekty na zdjęciach, to nadal tłumaczenie mówionych języków naturalnych w czasie rzeczywistym wydaje się być wyjęte z filmów science-fiction. Microsoft udostępnił właśnie jednak taką funkcję translatora Skype’a także dla rozmów telefonicznych.

Nowości zarezerwowane są dla użytkowników systemu Windows 10, którzy uczestniczą w programie Windows Insider. Mogą oni pobrać najnowszą wersję aplikacji Skype Preview dla Windowsa 10 i skorzystać z funkcji tłumacza. Pozwala on teraz na tłumaczenie rozmów wykonywanych na telefony komórkowe i stacjonarne.

Obecnie usługa Microsoftu obsługuje dziewięć języków, w tym angielski, hiszpański, rosyjski, a także mandaryński. Funkcja nie jest darmowa, użytkownik musi posiadać kredyty Skype lub posiadać wykupioną subskrypcję pozwalającą na głosowe tłumaczenie. Przed rozpoczęciem rozmowy, osoba po drugiej stronie jest informowana, że rozmowy są nagrywane w celu możliwości skorzystania z translatora.

Funkcja jest obecnie w fazie testów, ale brzmi naprawdę interesująco. Microsoft dodaje, że jakość tłumaczeń będzie rosła wraz z liczbą przeprowadzonych rozmów. Możliwe, że już w niedalekiej przyszłości dzięki takim rozwiązaniom zniknie problem bariery językowej, przynajmniej w przypadku wspieranych języków.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)