Skype zostanie sprzedany?

Redakcja

01.09.2009 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich miesiącach w Sieci ukazało się wiele intrygujących publikacji dotyczących komunikatora Skype. W lipcu informowaliśmy nawet, że właściciel programu, firma eBay, może zostać zmuszony do wyłączenia aplikacji. Kilka miesięcy temu pojawiły się również pogłoski o tym, że twórcy komunikatora zamierzają go od eBay odkupić.

Wszystko wskazuje na to, że plotki dotyczące sprzedaży programu okażą się prawdziwe. Jak donosi The New York Times powołując się na dwóch anonimowych informatorów, firma eBay prowadzi zaawansowane rozmowy z grupą prywatnych inwestorów. Wśród zainteresowanych kupnem komunikatora mieliby się znaleźć Marc Andreessen (współtwórca przeglądarki Netscape) oraz firmy Index Ventures i Silver Lake Partners. Oficjalne stanowisko właściciela Skype ma się ukazać jeszcze dziś.

Przypomnijmy, że firma eBay zakupiła komunikator Skype w 2005 roku za kwotę (wliczając wszystkie dodatkowe opłaty) ponad 3 miliardów dolarów. Transakcja ta została uznana przez specjalistów za najgorszą umowę ostatnich 10 lat. Głównym powodem takiej opinii było niedopasowanie strategii marketingowej eBay do nowego, obiecującego produktu. Nic więc dziwnego, że obecny właściciel programu chce się go pozbyć. Nieoficjalnie mówi się o kwocie rzędu 2 miliardów dolarów.

Alan Marks, rzecznik prasowy eBay, nie chciał komentować tej sprawy. Nie wiadomo również czy wśród grupy potencjalnych inwestorów znalazła się spółka Joltid, twórca programu Skype i właściciel licencji na technologię komunikacyjną peer-to-peer będącą podstawą funkcjonowania aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)