Smart Defrag 5 defragmentuje szybciej i dba o graczy

Smart Defrag 5 defragmentuje szybciej i dba o graczy

06.04.2016 19:42

Dysk Twojego komputera może być szybszy. Świeżo wydany Smart Defrag 5 firmy IObit wprowadza nową generację narzędzi poprawiających pracę dysków, a przy okazji także stabilność systemu. Nowa wersja programu została także przystosowana do pracy z Windowsem 10.

Główną nowością w tej wersji programu jest nowy silnik defragmentujący. Wprowadzono tu zoptymalizowane algorytmy defragmentowania i pracę w wielu wątkach, co sprawia, że ten żmudny proces przebiega szybko i stabilnie. W porównaniu do wersji 4 nowy Smart Defrag działa nawet o połowę szybciej, zostawia w tyle także wbudowane narzędzia Windowsa. Ponadto Smart Defrag 5 potrafi automatycznie dopasować sposób defragmentowania danych do bieżącego stanu systemu.

Zachowanie programu będzie zależne od tego, jakie dane znajdują się na dysku i jak często są odczytywane, jakiego rozmiaru pliki są przechowywane, a także od wersji systemu. Warto tu przypomnieć, że Smart Defrag 5 został przystosowany do pracy z Windowsem 10 nie tylko od strony interfejsu.

Obraz

Ciekawą nowością jest optymalizacja danych gier. Przeznaczony do tego moduł pozwala poukładać pliki gier w taki sposób, by uruchamiały się i ładowały możliwie jak najszybciej. Podobną optymalizację można zastosować do dużych plików, na przykład do kolekcji filmów. Ten mechanizm pozwala także odzyskać duże fragmenty wolnej przestrzeni.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto w ustawieniach programu Smart Defrag 5 znajdziemy narzędzia do czyszczenia niepotrzebnych plików jak pliki tymczasowe, pamięć podręczna przeglądarek, miniatury, schowek, dzienniki, raporty i tym podobne. Defragmentację można przeprowadzić na życzenie lub zaplanować.

Smart Defrag 5 to nie tylko optymalizacja pracy dysków talerzowych, ale także skuteczne narzędzie do sterowania pracą dysków SSD. Obsługa komendy Trim pozwala łatwo zadbać o to, by dysk pracował szybko i możliwie jak najdłużej.

Obraz

Wszystkie opisane wyżej funkcje dostępne są w darmowej wersji programu. Wersja Pro pozwala ponadto na automatyczne aktualizowanie, włączenie DMA (bezpośredni dostęp do pamięci) i defragmentację automatyczną podczas bezczynności komputera. Wisienką na torcie są dwie skórki okna programu.

Najnowszą wersję programu Smart Defrag znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)