Smart Launcher 5: launcher idealny dla smartfonów z dużymi ekranami

Smart Launcher 5: launcher idealny dla smartfonów z dużymi ekranami

Smart Launcher 5: launcher idealny dla smartfonów z dużymi ekranami
30.03.2018 15:55

Dopracowany launcher na Androida powinien nie tylko posiadać atrakcyjny wygląd, ale także musi oferować przemyślany interfejs. W dobie smartfonów z dużymi, rozciągniętymi w pionie wyświetlaczami, warty uwagi pomysł rozmieszczenia elementów proponuje Smart Launcher, który właśnie otrzymał sporą aktualizację.

Na ekranie głównym Smart Launcher 5 dobrze widoczne są podstawowe zasady, którymi kierują się twórcy. Głównym celem jest bowiem umieszczenie najczęściej używanych aplikacji i ważnych przycisków na dole, tak aby sięgnięcie do nich wymagało użycia tylko jednej ręki. Z kolei środkowa i górna powierzchnia ekranu zarezerwowana jest dla wyświetlanej treści. Rozbudowane i ładnie wyglądające gadżety Smart Launcher są jednak dostępne wyłącznie w płatnej wersji Pro, która kosztuje 24,99 złotych.

Główny ekran składa się z dolnej siatki aplikacji, które zostały dobrane na podstawie użyteczności. Niestety, domyślny dobór nie zawsze oznacza aplikacje, które są najważniejsze dla konkretnego użytkownika. W moim przypadku zabrakło Instagrama, a zamiast dostałem aplikację SMS-ów z której praktycznie nie korzystam. Domyślne ustawienie aplikacji można oczywiście zmienić. Aplikacje rozmieszczone są w dwóch rzędach, tuż przy dolnym pasku. Umożliwia to wygodny dostęp na smartfonach z dużym wyświetlaczem.

Obraz

Na dole znalazła się wyszukiwarka, określana przez twórców Smart search. Nie było nam jednak dane doświadczyć jej wyższości nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Służy ona do wyszukiwania aplikacji, kontaktów i ewentualnie także treści w Internecie po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Sporo zyskałaby, gdyby zapewniała opcję przeszukiwania treści w samych aplikacji.

Kolejny zestaw aplikacji, tym razem zawierający wszystkie pozycje zainstalowane na smartfonie, dostępny po pociągnięciu palcem w prawo. Aplikacje na bocznym ekranie zostały podzielone na kategorie, sortowanie odbywa się automatycznie. Zainstalowane aplikacje przydzielane są do jednej z sześciu kategorii: komunikacja, internet, gry, media, narzędzia i ustawienia. Warto wiedzieć, że w przypadku wersji darmowej, niestandardowe rozmieszczenie aplikacji na tym ekranie nie jest możliwe.

Obraz

Warte uwagi są także gesty, który zapewniają dodatkowy komfort podczas obsługi smartfonu jedną ręką. W wersji bezpłatnej dostępne są gesty wykonywane jednym palcem. Opierają się one na przesunięciach po ekranie: w lewo, w prawo, w górę i w dół. Do gestu można przypisać uruchomienie dowolnej aplikacji lub jedną z przygotowanych przez twórców akcji, w tym pokazanie widżetów, wywołanie wyszukiwarki czy paska powiadomień.

Smart Launcher 5 znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)