SmartDevCon w Katowicach w dniach 12-14 września

Strona głównaSmartDevCon w Katowicach w dniach 12-14 września
24.08.2013 13:06
SmartDevCon w Katowicach w dniach 12-14 września

SmartDevCon to zupełnie nowa, międzynarodowa konferencja poświęcona wszelkiego rodzaju technologiom mobilnym i urządzeniom Smart Devices. Spotkanie zaplanowano na dni 12-14 września 2013 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Miejsce znajduje w ścisłym centrum miasta, zaledwie 1500 m od Dworca PKP i 500 m od Spodka.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czy SmartDevCon jest dla niego, warto zajrzeć do agendy złożonej z prelekcji zawodowych programistów z wieloletnim doświadczeniem, nie tylko z Polski. Tematy wykładów obejmą zagadnienia związane z wieloma platformami mobilnymi. I tak będzie można dowiedzieć się czegoś o ciemnej stronie systemu iOS, o tworzeniu aplikacji dla systemu Tizen oraz o jego architekturze, o platformie Nokia Asha w obecnym kształcie, o możliwościach HTML5, najlepszych i najgorszych praktykach UX na Androidzie, o rozwijaniu aplikacji na Windows Phone oraz o Ubuntu Touch.

350040755525674945

Nie zabraknie również tematów bardziej ogólnych, jak gry w świecie urządzeń mobilnych, wpływ takich urządzeń na robotykę, rozwój rynku wschodniego, drukowanie 3D czy przyszłość Androida po wejściu na rynek nowych konkurentów (Firefox OS i Tizen). Sesje bardziej techniczne dotyczyć będą Appium (automatyzacji testów aplikacji mobilnych), API Play, portowaniu Qt na smartfony, płatnościach przez system Ripple, bezpieczeństwie bankowości mobilnej, budowaniu aplikacji dla niedowidzących, łączeniu smartfonów z różnymi sensorami czy połączeniu Tizena i SmartDeviceLink Forda, na którym bazują systemy informacyjno-rozrywkowe w samochodach tej marki.

Bilet na konferencję kosztuje obecnie 260 złotych i na kupienie go w tej cenie pozostało 19 godzin. Kolejne dwie pule będą droższe. Warto jednak zaznaczyć, że dla studentów organizator ma bilety w cenie 150 złotych. Na zniżkę mogą liczyć również członkowie Polish Linux User Group oraz społeczności Openmobility.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)