SmartDevCon w Katowicach w dniach 12-14 września

SmartDevCon w Katowicach w dniach 12‑14 września

SmartDevCon w Katowicach w dniach 12-14 września
24.08.2013 13:06, aktualizacja: 26.08.2013 12:41

SmartDevCon to zupełnie nowa, międzynarodowa konferencja poświęcona wszelkiego rodzaju technologiom mobilnym i urządzeniom Smart Devices. Spotkanie zaplanowano na dni 12-14 września 2013 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Miejsce znajduje w ścisłym centrum miasta, zaledwie 1500 m od Dworca PKP i 500 m od Spodka.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czy SmartDevCon jest dla niego, warto zajrzeć do agendy złożonej z prelekcji zawodowych programistów z wieloletnim doświadczeniem, nie tylko z Polski. Tematy wykładów obejmą zagadnienia związane z wieloma platformami mobilnymi. I tak będzie można dowiedzieć się czegoś o ciemnej stronie systemu iOS, o tworzeniu aplikacji dla systemu Tizen oraz o jego architekturze, o platformie Nokia Asha w obecnym kształcie, o możliwościach HTML5, najlepszych i najgorszych praktykach UX na Androidzie, o rozwijaniu aplikacji na Windows Phone oraz o Ubuntu Touch.

Obraz

Nie zabraknie również tematów bardziej ogólnych, jak gry w świecie urządzeń mobilnych, wpływ takich urządzeń na robotykę, rozwój rynku wschodniego, drukowanie 3D czy przyszłość Androida po wejściu na rynek nowych konkurentów (Firefox OS i Tizen). Sesje bardziej techniczne dotyczyć będą Appium (automatyzacji testów aplikacji mobilnych), API Play, portowaniu Qt na smartfony, płatnościach przez system Ripple, bezpieczeństwie bankowości mobilnej, budowaniu aplikacji dla niedowidzących, łączeniu smartfonów z różnymi sensorami czy połączeniu Tizena i SmartDeviceLink Forda, na którym bazują systemy informacyjno-rozrywkowe w samochodach tej marki.

Bilet na konferencję kosztuje obecnie 260 złotych i na kupienie go w tej cenie pozostało 19 godzin. Kolejne dwie pule będą droższe. Warto jednak zaznaczyć, że dla studentów organizator ma bilety w cenie 150 złotych. Na zniżkę mogą liczyć również członkowie Polish Linux User Group oraz społeczności Openmobility.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)