Smartfon Librem 5 z PureOS zebrał 1,5 mln dolarów i zadebiutuje w 2019 r.

Smartfon Librem 5 z PureOS zebrał 1,5 mln dolarów i zadebiutuje w 2019 r.

10.10.2017 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyraźniej jest jeszcze miejsce dla smartfonów, które nie działają pod kontrolą Androida lub iOS-a. Tak przynajmniej uważa firma Purism, która zdecydowała się stworzyć smartfon z systemem PureOS, organizując na te cel kampanię crowdfoundingową. Twórcy chcieli zebrać 1,5 mln dolarów, 13 dni przed zakończeniem zbiórki mają ponad 103% tej kwoty.

W połowie września nic nie zapowiadało dużego sukcesu. Z planowanych 1,5 mln dolarów, po trzech tygodnia zebrano 390 tysięcy, czyli nieco ponad 26% kwoty, a do końca pozostało 36 dni. Niektórzy spekulowali, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym systemem, który podzieli losy Firefox OS-a, Tizena czy Ubuntu Toucha. Tak się jednak nie stało, przynajmniej na obecnym etapie twórcy mogą mówić o sukcesie. Do zakończenia kampanii pozostały niemal dwa tygodnie, a zebrano prawie 1,55 mln dolarów.

Librem 5 będzie smartfonem innym niż wszystkie. Będzie bowiem działał pod kontrolą wspomnianego systemu PureOS, czyli niemal w całości opensource’owego oprogramowania. Będzie to idealnym smartfon dla tych, którzy mają coś do ukrycia – szyfrowanie danych użytkownika czy sprzętowe wyłączniki kamery, modemu, Wi-Fi i GPS-u.

Librem 5 Campaign Video

Zastosowany wyświetlacz ma 5 cali. We wnętrzu znalazł się procesor aplikacyjny i.MX6/i.MX8, 3 GB RAM i 32 GB eMMC na dane, które rozszerzymy z wykorzystaniem karty microSD. Nie zabraknie kamery z tyłu i przedniej do wideorozmów.

Librem 5 zadebiutuje dopiero w 2019 roku w cenie 599 dolarów. Osoby, które chcą mieć większą kontrolą nad smartfonem będą musiały więc poczekać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)