Smartfony LG ciągle przynoszą straty, ale według producenta wszystko idzie zgodnie z planem

Smartfony LG ciągle przynoszą straty, ale według producenta wszystko idzie zgodnie z planem

Dział mobilny LG od dłuższego czasu przynosi straty (depositphotos)
Dział mobilny LG od dłuższego czasu przynosi straty (depositphotos)
Oskar Ziomek
27.10.2018 16:50, aktualizacja: 29.10.2018 15:46

Osoby przyglądające się poczynaniom firmy LG na rynku smartfonów, raz na jakiś czas mogą być pozytywnie zaskoczone, że firma wciąż tworzy nowe modele i jej produkty nadal są widoczne w sklepach. Co najmniej od kilku lat słyszymy bowiem regularnie, że dział mobilny w LG nie przynosi wystarczających zysków, a nawet generuje straty. Jak się okazuje, sytuacja wciąż nie wygląda najciekawiej, a na problem zwraca uwagę serwis Android Authority, komentując wyniki finansowe działu mobilnego LG za trzeci kwartał 2018 roku.

Jak wynika z dostarczonych informacji, ten dział firmy odnotował stratę wynoszącą ponad 130 milionów dolarów, ale producent stara się patrzeć na pozytywy. Zauważa, że mimo generalnie słabnącego zainteresowania rynkiem smartfonów i coraz większej konkurencji, firmie LG udało się znacząco zmniejszyć stratę i tu z pomocą przychodzą porównania do poprzednich okresów. Android Authority zwraca uwagę, że w poprzednim okresie strata LG wynosiła ponad 185 milionów dolarów, a rok wcześniej prawie 330 milionów dolarów, toteż zmiany faktycznie są zauważalne.

Pomimo słabnącego popytu na smartfony na całym świecie i zwiększonej konkurencji, firma znacznie zmniejszyła deficyt operacyjny, co jest bezpośrednią konsekwencją biznesplanu i większego skupienia na produktach średniej klasy. Przewiduje się, że wprowadzenie na rynek wysokiej klasy smartfonu V40 ThinQ zwiększy sprzedaż w czwartym kwartale... – czytamy we fragmencie informacji prasowej LG, która podsumowuje osiągnięcia działu mobilnego.

Flagowe smartfony LG do niedawna wyróżniały się między innymi aparatem: począwszy od G5, w urządzeniach montowano co najmniej dwa obiektywy głównej kamery, z których jeden charakteryzował się szerokim kątem widzenia, przydatnym na przykład podczas fotografowania krajobrazów. Dzisiaj to samo rozwiązanie zaczynają przejmować inni producenci, więc LG znów może mieć problem, by w jakiś sposób się wyróżnić. W zanadrzu są jednak inne zalety. Tu warto wspomnieć choćby o działającym stosunkowo od niedawna programie wydawania regularnych aktualizacji za pośrednictwem LG Software Update Center.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)