Smartfony LG ciągle przynoszą straty, ale według producenta wszystko idzie zgodnie z planem

Dział mobilny LG od dłuższego czasu przynosi straty (depositphotos)
Dział mobilny LG od dłuższego czasu przynosi straty (depositphotos)
Oskar Ziomek

27.10.2018 16:50, aktual.: 29.10.2018 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby przyglądające się poczynaniom firmy LG na rynku smartfonów, raz na jakiś czas mogą być pozytywnie zaskoczone, że firma wciąż tworzy nowe modele i jej produkty nadal są widoczne w sklepach. Co najmniej od kilku lat słyszymy bowiem regularnie, że dział mobilny w LG nie przynosi wystarczających zysków, a nawet generuje straty. Jak się okazuje, sytuacja wciąż nie wygląda najciekawiej, a na problem zwraca uwagę serwis Android Authority, komentując wyniki finansowe działu mobilnego LG za trzeci kwartał 2018 roku.

Jak wynika z dostarczonych informacji, ten dział firmy odnotował stratę wynoszącą ponad 130 milionów dolarów, ale producent stara się patrzeć na pozytywy. Zauważa, że mimo generalnie słabnącego zainteresowania rynkiem smartfonów i coraz większej konkurencji, firmie LG udało się znacząco zmniejszyć stratę i tu z pomocą przychodzą porównania do poprzednich okresów. Android Authority zwraca uwagę, że w poprzednim okresie strata LG wynosiła ponad 185 milionów dolarów, a rok wcześniej prawie 330 milionów dolarów, toteż zmiany faktycznie są zauważalne.

Pomimo słabnącego popytu na smartfony na całym świecie i zwiększonej konkurencji, firma znacznie zmniejszyła deficyt operacyjny, co jest bezpośrednią konsekwencją biznesplanu i większego skupienia na produktach średniej klasy. Przewiduje się, że wprowadzenie na rynek wysokiej klasy smartfonu V40 ThinQ zwiększy sprzedaż w czwartym kwartale... – czytamy we fragmencie informacji prasowej LG, która podsumowuje osiągnięcia działu mobilnego.

Flagowe smartfony LG do niedawna wyróżniały się między innymi aparatem: począwszy od G5, w urządzeniach montowano co najmniej dwa obiektywy głównej kamery, z których jeden charakteryzował się szerokim kątem widzenia, przydatnym na przykład podczas fotografowania krajobrazów. Dzisiaj to samo rozwiązanie zaczynają przejmować inni producenci, więc LG znów może mieć problem, by w jakiś sposób się wyróżnić. W zanadrzu są jednak inne zalety. Tu warto wspomnieć choćby o działającym stosunkowo od niedawna programie wydawania regularnych aktualizacji za pośrednictwem LG Software Update Center.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)