Smartfony Samsunga najbardziej awaryjne? Podobno lepiej ich unikać

Smartfony Samsunga najbardziej awaryjne? Podobno lepiej ich unikać

Smartfony Samsunga najbardziej awaryjne? Podobno lepiej ich unikać
14.07.2018 16:10

Dobry smartfon powinien oferować wysoką jakość wykonania, wydajny procesor czy ekran, który zapewnia atrakcyjny obraz. Ważna jest także trwałość konstrukcji i bezawaryjność. Jeśli priorytetowa jest dla nas ostatnia cecha, to najlepiej unikać urządzeń Samsunga. Przynajmniej według danych opublikowanych przez firmę Blancco.

Współczynnik awaryjności w smartfonach Samsunga ma wynosić aż 27,4%. Niestety, nie dowiedzieliśmy się, który model jest tym najbardziej awaryjnym. Niewiele lepiej wypada iPhone 6, którego wynik wynosi 22%. Warto zauważyć, że na ten rezultat ma wpływ afera dotycząca zmniejszania wydajności w iPhone’ach ze zużytymi akumulatorami. Wysoko w rankingu znalazły się także inne smartfony Apple, w tym model 6s (16%) i większy 6s Plus (9%). Nowsze modele okazują się już mniej awaryjne.

Jakie usterki dotykają iPhone’y? Okazuje się, że użytkownicy najczęściej mają problem z działaniem Bluetooth. Awaryjny jest również moduł Wi-Fi i komórkowa transmisja danych. Z kolei na urządzeniach działających pod kontrolą Androida, użytkownicy najczęściej zgłaszają problemy z wydajnością, działaniem kamery, mikrofonu i akumulatora.

Ponadto z informacji udostępnionych przez Blancco wynika, że 74,3% wszystkich iUrządzeń działa pod kontrolą najnowszego iOS 11. Na drugim miejscu znajduje się iOS 10 z wynikiem 17,7%. Z kolei według oficjalny danych Google, w świecie Androida największą popularnością cieszy się wydanie 7.0 Nougat, czyli system operacyjny z 2016 roku. Natomiast najnowszy Android Oreo znalazł się na 5,8% wszystkich urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)