Snapselect – praktyczna przeglądarka zdjęć dla Maków dostępna za darmo

Snapselect – praktyczna przeglądarka zdjęć dla Maków dostępna za darmo

Snapselect – praktyczna przeglądarka zdjęć dla Maków dostępna za darmo
08.05.2015 17:25

Snapselect to jedna z praktyczniejszych przeglądarek zdjęć dla systemu OS X. Kierowana jest do osób, które robią dużo zdjęć, mają na swoich Makach sporą kolekcję fotografii i chcą szybko wybierać najlepsze z nich. Program zwykle kosztuje 17,99 euro, ale wyjątkowo można dostać go za darmo w Mac App Store.

Podstawowym zadaniem Snapselecta jest znajdowanie i wybieranie najlepszych zdjęć z większych kolekcji. Podczas sesji z programem można pracować zarówno na folderach z plikami, zewnętrznych dyskach, jak i katalogach innych programów (Lightroom, iPhoto i Aperture, Photos i Lightroom 2015 CC jeszcze nie są obsługiwane). Wybrane ujęcia można przeglądać w grupach, a także udostępniać dalej. W pozbywaniu się niechcianych zdjęć pomaga mechanizm usuwania duplikatów, który automatycznie pozbiera podobne zdjęcia w grupy i pomoże usunąć te najgorsze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W wyborze pomóc może widok histogramu, kilka sposobów prezentacji zdjęć, a także szczegółowy podgląd wszystkich metadanych, jakie zostały zapisane w pliku.

Obraz

Do dyspozycji mamy kilka mechanizmów grupowania zdjęć. Możemy pozbierać podobne, a także sortować je według daty i zakresu czasowego, kiedy były zapisywane. Ponadto zdjęcia oznaczone jako najlepsze i najgorsze można przeglądać ponownie w osobnych widokach, by upewnić się w słuszności decyzji. Pliki odrzucone można przywrócić do kolekcji lub przenieść do kosza. Wybrane pliki można wyeksportować na kilka sposobów, w tym do bibliotek Lightrooma czy iPhoto, gdzie można przeprowadzić dalszą obróbkę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wszystkie zadania związane z przeglądaniem zdjęć i wybieraniem tych najlepszych można wykonać jeszcze przed przeniesieniem plików na dysk Maka. pozwala to zaoszczędzić sporo cennego miejsca – w końcu RAW-y ważą niemało, a współczesne maszyny z dyskami SSD wcale nie mają wiele wolnej przestrzeni. Program odczytuje obrazy w formatach TIFF, JPEG, PNG, a także 8- i 16-bitowe RAW-y z różnych aparatów.

Aby zdobyć Snapselect za darmo wystarczy pobrać go w programie App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)