Snip ikona

Snip0.1.5119.0

WindowsGrafikaPrzechwytywanie obrazuSnip
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Snip to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie Microsoftu służące do tworzenia zrzutów ekranu, notatek oraz zdjęć. Po instalacji na pulpicie pojawia się niewielki panel, którego umiejscowienie można dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Snip oferuje zrzucenie prostokątnego fragmentu pulpitu, dodanie do niego odręcznych notatek i przesłanie efektu swojej pracy mailem, a także skopiowanie do schowka oraz zapisanie obrazka w pliku PNG.

W zakresie tworzenia notatek, Snip umożliwia tworzenie odręcznych rysunków w pięciu kolorach, a także dodanie załącznika w postaci nagrania z mikrofonu, które może zostać automatycznie dodane do notatki i – podobnie jak zrzut – przesłane mailem. Obsługa programu jest prosta, co niestety odbiło się także na jego funkcjonalności. Zabrakło bowiem nieco bardziej zaawansowanych możliwości robienia zrzutów, jak choćby automatycznego zaznaczania aktywnego okna czy menu. Zaletą może być natomiast integracja z systemem operacyjnym: po naciśnięciu klawisza Print Screen na klawiaturze, do zrobienia zrzutu ekranu będzie automatycznie wykorzystywany Snip.

Program może być przydatny podczas prezentacji, czy pracy grupowej, czemu sprzyja łatwa i wygodna obsługa. Problem może stanowić natomiast brak polskiej wersji językowej.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań7 224
Data aktualizacji19 paź 2016
Rozmiar pliku2.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Snip ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)