WindowsGrafikaPrzechwytywanie obrazuSnipaste
Snipaste ikona

Snipaste1.16.2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Snipaste to niewielki, ale funkcjonalny program do wykonywania zrzutów ekranu. Na tle konkurencyjnych propozycji wyróżnia się licznymi opcjami edycji wykonanych rzutów, w tym nakładania na nie notatek, a nawet cenzury pod postacią zamazanych obszarów.

Obsługa programu przebiega podobnie, jak w przypadku większości tego typu aplikacji. O działaniu informuje nas ikonka na pasku narzędzi. Wykonywanie nowego zrzutu możemy zainicjować klikając w nią lub korzystając z ustalonego wcześniej w opcjach skrótu klawiaturowego. Podczas wykonywania zrzutu, możliwe jest ręczne zaznaczenie interesującego obszaru lub też dopasowanie go do pełnego ekranu, okna aktywnej aplikacji, bądź innych, mniejszych elementów interfejsu systemu.

Program współpracuje również z systemowym schowkiem (do zrzutów można dodawać zapisane w nim treści) – obsługiwane są w tym zakresie formaty PNG, JPG, BMP, TGA, ICO, TIFF oraz GIF, a także część dokumentów innego typu, np. HTML i TXT. Snipaste wyróżnia się również na tle konkurencji liczbą ustawień, które pozwalają rzeczywiście w szczegółowy sposób dostosować działanie aplikacji do własnych potrzeb.

Uwaga!

Producent przygotował odrębny instalator dla użytkowników Windowsa XP (dostępny po rozwinięciu sekcji Wszystkie wersje).

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
1.52 oceny
Twoja ocena
ProducentSnipaste
Liczba pobrań1 915
Data aktualizacji22 sty 2018
Rozmiar pliku10.36 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Snipaste ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)