Sony niebezpośrednio potwierdza prace nad PlayStation VR 2. Możliwie dwie wersje

Sony niebezpośrednio potwierdza prace nad PlayStation VR 2. Możliwie dwie wersje

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
24.05.2019 16:50

Wygląda na to, że PlayStation 5 nie jest jedynym sprzętem, na którym pracuje dział rozrywki Sony. Firma kilkukrotnie wskazywała, że nowa konsola będzie kompatybilna z headsetem wirtualnej rzeczywistości PSVR. Teraz dochodzi do tego wypowiedź, którą można właściwie potraktować jak oficjalną zapowiedź kolejnej generacji tego zestawu.

Jak donosi "Venture Beat", przemawiając na Collision 2019 w Toronto, Dominic Mallinson z PlayStation zasugerował, że może istnieć wiele wariantów PSVR 2. Po pierwsze, potwierdził tym samym prace nad tym urządzeniem, a po drugie – wspomniał nieco o jego specyfikacji.

– Przewód można wziąć i zastąpić technologią bezprzewodową – powiedział Mallinson, wskazując na PSVR pierwszej generacji. – Można mieć model wprowadzający i model wysokiej klasy. To jest coś co zrobiliśmy z PlayStation 4 i możemy zrobić z PSVR – dodał. Tak, jakby chciał zasugerować, że sprzęt pojawi się w co najmniej dwóch wersjach, różniących się właśnie łącznością.

W dalszej kolejności przedstawiciel zaczął mówić o technikach śledzenia wzroku. – Myślę, że [śledzenie wzroku] ma największy potencjał, aby zmienić doświadczenie użytkownika VR na dość podstawowym poziomie – kontynuował Mallinson. – Szekspir napisał, że "oczy są zwierciadłem duszy" (...) są zwierciadłem myśli. Myślę, że każdy może intuicyjnie zrozumieć, jak bogata staje się ludzka komunikacja, gdy masz kontakt wzrokowy – oznajmił w iście poetyckim stylu.

– Co mam na myśli, mówiąc o śledzeniu wzroku? Mam na myśli technologię, która pozwoli zrozumieć, gdzie patrzysz i jaki jest twój punkt skupienia. A potem możemy nakładać dodatkowe rzeczy. Możemy zrozumieć twoją uwagę, mierząc wielkość źrenic. Zebrać dane biometryczne, aby zrozumieć na kogo patrzysz. Możemy zmierzyć odległość między źrenicami i dokładnie ustawić optykę i renderowanie, aby zapewnić maksymalny komfort – zakończył, wymieniając zalety swojego pomysłu.

Przyznajcie, po takiej prezentacji na usta ciśnie się oczywisty wniosek: PSVR 2 powstaje i zapewne dostępne będzie w dwóch wersjach – przewodowej i bezprzewodowej. Za kartę przetargową posłuży natomiast technologia śledzenia wzroku. Tego rodzaju prezentacji nie robi się po to, aby ostatecznie wycofać się rakiem, mówiąc klientowi: "ale my wam takiego sprzętu nie dostarczymy".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)