Sony niebezpośrednio potwierdza prace nad PlayStation VR 2. Możliwie dwie wersje

Sony niebezpośrednio potwierdza prace nad PlayStation VR 2. Możliwie dwie wersje24.05.2019 16:50
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Wygląda na to, że PlayStation 5 nie jest jedynym sprzętem, na którym pracuje dział rozrywki Sony. Firma kilkukrotnie wskazywała, że nowa konsola będzie kompatybilna z headsetem wirtualnej rzeczywistości PSVR. Teraz dochodzi do tego wypowiedź, którą można właściwie potraktować jak oficjalną zapowiedź kolejnej generacji tego zestawu.

Jak donosi "Venture Beat", przemawiając na Collision 2019 w Toronto, Dominic Mallinson z PlayStation zasugerował, że może istnieć wiele wariantów PSVR 2. Po pierwsze, potwierdził tym samym prace nad tym urządzeniem, a po drugie – wspomniał nieco o jego specyfikacji.

– Przewód można wziąć i zastąpić technologią bezprzewodową – powiedział Mallinson, wskazując na PSVR pierwszej generacji. – Można mieć model wprowadzający i model wysokiej klasy. To jest coś co zrobiliśmy z PlayStation 4 i możemy zrobić z PSVR – dodał. Tak, jakby chciał zasugerować, że sprzęt pojawi się w co najmniej dwóch wersjach, różniących się właśnie łącznością.

W dalszej kolejności przedstawiciel zaczął mówić o technikach śledzenia wzroku. – Myślę, że [śledzenie wzroku] ma największy potencjał, aby zmienić doświadczenie użytkownika VR na dość podstawowym poziomie – kontynuował Mallinson. – Szekspir napisał, że "oczy są zwierciadłem duszy" (...) są zwierciadłem myśli. Myślę, że każdy może intuicyjnie zrozumieć, jak bogata staje się ludzka komunikacja, gdy masz kontakt wzrokowy – oznajmił w iście poetyckim stylu.

– Co mam na myśli, mówiąc o śledzeniu wzroku? Mam na myśli technologię, która pozwoli zrozumieć, gdzie patrzysz i jaki jest twój punkt skupienia. A potem możemy nakładać dodatkowe rzeczy. Możemy zrozumieć twoją uwagę, mierząc wielkość źrenic. Zebrać dane biometryczne, aby zrozumieć na kogo patrzysz. Możemy zmierzyć odległość między źrenicami i dokładnie ustawić optykę i renderowanie, aby zapewnić maksymalny komfort – zakończył, wymieniając zalety swojego pomysłu.

Przyznajcie, po takiej prezentacji na usta ciśnie się oczywisty wniosek: PSVR 2 powstaje i zapewne dostępne będzie w dwóch wersjach – przewodowej i bezprzewodowej. Za kartę przetargową posłuży natomiast technologia śledzenia wzroku. Tego rodzaju prezentacji nie robi się po to, aby ostatecznie wycofać się rakiem, mówiąc klientowi: "ale my wam takiego sprzętu nie dostarczymy".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)