Sony w końcu pozwoli zmienić identyfikator PSN, za darmo tylko raz

Sony w końcu pozwoli zmienić identyfikator PSN, za darmo tylko raz

10.10.2018 19:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony w końcu pozwoli użytkownikom zmieniać identyfikatory w PSN. Zajęło to kilka lat, ale w końcu długo oczekiwana funkcja jest gotowa do testów, a uruchomiona zostanie w przyszłym roku.

Użytkownicy PlayStation czekali na tę możliwość od lat. Testy zostaną uruchomione w listopadzie tego roku, do stabilnego oprogramowania PSN zmiana nazw trafi na początku 2019 r. Podczas testów pierwsza zmiana identyfikatora PSN będzie bezpłatna, kolejne będą kosztować 9,99 dolarów (4,99 dla abonentów PlayStation Plus). Zmianę można zlecić dowolną liczbę razy podczas betatestów, zapewne po zakończeniu tego okresu wprowadzone zostanie pewne ograniczenie.

Funkcja zmiany identyfikatora PSN wydaje się dobrze przemyślana. W końcu gracze będą mogli zapomnieć o błędach przeszłości i zmienić pseudonimy typu KillZoneRulez na coś bardziej „dorosłego” (OnlyKillZone1RULEZ wydaje się być dobrym wyborem :)). Lista znajomych i wszystkie inne dane na koncie zostaną zachowane. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zmianę, będą mogli pokazywać także stary identyfikator obok nowego, dzięki czemu znajomi będą mogli łatwiej nas rozpoznać po zmianie. Niestety przynajmniej na razie Sony nie przewiduje możliwości wyłączenia widoku starego identyfikatora PSN, jeśli zdecydujemy się na to później.

Zmiana identyfikatora będzie działać ze wszystkimi grami dla PlayStation 4, wydanymi po 1 kwietnia 2018 roku. Ponadto będzie z niej mogła skorzystać także większość popularnych gier, które zostały wydane wcześniej. Sony ostrzega jednak, że zmiana może nie działać prawidłowo we wszystkich grach, zwłaszcza na PlayStation 3 i Vita. W razie problemów będzie można wrócić do starego PSN ID za darmo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)