Sony zajmie się produkcją gier na urządzenia mobilne

Sony zajmie się produkcją gier na urządzenia mobilne

Sony zajmie się produkcją gier na urządzenia mobilne
24.03.2016 13:45

Nie ma wątpliwości, że Sony ma ogromny wkład w historię gier komputerowych, o czym świadczy fakt, że kolejne konsole PlayStation to jedynie część działalności firmy w tej sferze. Wpływa to także na znaczenie decyzji Japończyków w przyszłości komputerowej rozgrywki. Ta maluje się coraz jaśniej – Sony zdecydowało się bowiem uruchomić studio, które zajmie się produkcją gier mobilnych.

Studio może się jednak okazać słowem za mało pojemnym. Według komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie Sony, chodzi bowiem o ForwardWorks Corporation. Wśród celów firmy znajdzie się rozwój usług, choć mowa tutaj przede wszystkim o grach, przeznaczonych na błyskawicznie rozwijający się rynek smarturządzeń.

Obraz

Co ważne, nie będą to najpewniej produkcje nijak niezwiązane z dotychczasowym dziedzictwem Sony. ForwardWorks ma docelowo przynieść marki i postaci znane z gier przeznaczonych na kolejne odsłony konsoli PlayStation. Z komunikatu można nawet wywnioskować, że studio będzie zajmować się przede wszystkim portowaniem starszych gier i dostosowywaniem jej do smartfonów czy tabletów.

W pierwszej kolejności działalność ForwardWorks ma się ograniczać do Azji, co ma stanowić także na zapotrzebowanie tamtejszego rynku. Dotyczy to szczególnie Japonii, gdzie popularność konsol ma sukcesywnie spadać na rzecz grania na smartfonach czy tabletach. A trudno zakładać, aby ten trend nie miał się powtarzać na Starym Kontynencie czy w USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)