Specjalna playlista od TIDAL w Play z okazji wręczenia nagród Fryderyki 2016 #prasówka

Specjalna playlista od TIDAL w Play z okazji wręczenia nagród Fryderyki 2016 #prasówka
Łukasz Maślanka

18.04.2016 13:31

Już za kilka dni, czyli 20 kwietnia br., odbędzie się największe święto muzyki w Polsce, czyli rozdanie nagród Fryderyki 2016, którego oficjalnym partnerem muzycznym stał się TIDAL w sieci Play. Z okazji nagród Fryderyki 2016 TIDAL stworzył specjalną playlistę, na której umieszczeni są wszyscy nominowani artyści, utwory i albumy, np. Dawid Podsiadło, Kortez, Lao Che, Sokół, Taco Hemingway czy Rysy i Bokka.

Warto zatem ja przesłuchać jeszcze przed transmisją gali, bo pozwoli nam to na wytypowanie własnych kandydatów do nagrody głównej w każdej z kategorii. Playlista dostępna jest w serwisie streamingowym TIDAL, do którego, dzięki promocji „Muzyka przeszła do Play”, nieograniczony dostęp mają posiadacze telefonów w tej sieci telefonii komórkowej.

Sieć Play współpracuje ze Związkiem Producentów Audio-Video (ZPAV). I to właśnie dzięki tej współpracy TIDAL w sieci Play został wyróżniony mianem oficjalnego partnera muzycznego Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016.

Obraz

Nagrody Fryderyk 2016

Nagrody Fryderyk to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce, ich rozpoznawalność przekracza granice kraju, a gala należy do grona najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę. Organizowana po raz dziesiąty przez agencję STX Jamboree na zlecenie ZPAV gala Fryderyk 2016 to już dwudziesta druga edycja tych nagród przyznawanych przez autorytety polskiego przemysłu muzycznego – artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej, w sumie ponad 1,2 tys. osób.

Dwudziesta druga Gala Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w środę, 20 kwietnia 2016 r. o godz. 19 w Teatrze Polskim w Warszawie. Transmisja z wydarzenia odbędzie się w Programie 2 Telewizji Polskiej o godz. 22:20. W edycji 2016 nagrodą Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych zostaną uhonorowani: Olga Sipowicz – KORA (muzyka rozrywkowa), Michał Urbaniak (muzyka jazzowa) oraz Bernard Ładysz (muzyka poważna). Gościem specjalnym najważniejszej gali muzycznej w Polsce będzie Jean Michel Jarre. Na scenie usłyszymy między innymi: Dawida Podsiadło, Korteza, Hey, Zbigniewa Wodeckiego, Melę Koteluk, The Dumplings, Atom String Quartet, Smolik / Kev Fox, Rysy, Maleo Reggae Rockers, Jafia, Adama Pierończyka, Nikolę Kołodziejczyka, Wojtka Mazolewskiego, Trio Agi Derlak, Adama Bałdycha czy Terrific Sunday. Z Nowego Jorku przyleci Benjamin Clementine - wykona z polskimi artystami swój wielki przebój „London".

Play przypomina, że tylko dzięki legalnym źródłom muzyki artyści otrzymują wynagrodzenie za swoją twórczość. To dlatego sieć zdecydowała się na zawarcie umowy z TIDAL, w ramach której klienci Play otrzymali nieodpłatnie nielimitowany dostęp do tego serwisu na dwa lata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)