bECllRDp
Speedtest.net Mobile Speed Test ikona

Speedtest.net Mobile Speed Test

Strona głównaiOSNarzędziaBenchmarki i diagnostykaSpeedtest.net Mobile Speed Test
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Speedtest to mała aplikacja, której głównym zadaniem jest łatwiejsze przeprowadzanie testów łącza internetowego z poziomu urządzenia mobilnego, niż za pośrednictwem istniejącej od wielu lat witryny sieciowej o tej samej nazwie.

bECllRDr

Aplikacja w celu przetestowania łącza mierzy trzy wartości. Pierwszą jest ping, następnie szybkość pobierania danych z sieci, a na końcu prędkość wysyłania danych. Podczas testu prezentowane są informacje odnoście lokalizacji i dostawcy usług sieciowych. W celu jak najlepszego zmierzenia możliwości łącza można aplikacji udostępnić dane o swojej lokalizacji. Na tej podstawie jest wybierany najbliższy serwer, dzięki czemu wyniki powinny być wystarczająco miarodajne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by użytkownik wprowadził samemu adres serwera. Ponadto z poziomu ustawień można ustalić jakich jednostek ma używać aplikacja do prezentowania wyników testu. Same wyniki zaś dostępne są w jednym miejscu, na liście posortowanej według dowolnej kategorii (domyślnie po dacie wykonania testu). Z poziomu widoku ustawień można również uzyskać informacje na temat zewnętrznego i wewnętrznego adresu IP. Niestety informacje nie są prezentowane w sposób idealny. Tekst opisujący daną wartość nachodzi lekko na samą wartość, czyniąc ją mniej czytelną.

Problemem aplikacji jest wątpliwa jakość spolszczenia. Kilka słów określających np. nazwę zakładki jest po polsku, jednak cały tekst opisujący samą usługuję jest już po angielsku. Jeśli chodzi o pojawiające się w aplikacji reklamy, można je usunąć. Niestety sam przycisk przekierowujący do płatności pojawia się dopiero po wykonaniu testu. Koszt płatnej wersji aplikacji to 0,99 euro.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena:
ProducentOokla
Liczba pobrań882
Data aktualizacji10 lip 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Speedtest.net Mobile Speed Test ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bECllREn