Spell Up dla Google Chrome – zagrajmy w literowanie

Spell Up dla Google Chrome – zagrajmy w literowanie

Spell Up dla Google Chrome – zagrajmy w literowanie
Redakcja
14.05.2014 18:08, aktualizacja: 15.05.2014 12:48

Firma Google postanowiła sprawdzić, jak dobrze potrafimy… literować. Co prawda chodzi tutaj o język angielski, niemniej sposób ten to połączenie sprawdzianu samego siebie, edukacji jeśli angielski nie jest naszym językiem rodzimym, a także po prostu gry. Spell Up, bo o nią chodzi, to kolejny twór stworzony w ramach eksperymentów związanych z przeglądarką Google Chrome. Skorzystać z niej i spróbować swoich sił mogą posiadacze tak desktopowej jak i mobilnej wersji przeglądarki.

Spell Up: A Chrome Experiment

O co w niej chodzi? Zasada jest (z pozorów) bardzo prosta. Musimy literować słowa wypowiedziane przez prowadzącego. Literka po literce składamy je w całość, aby zbudować kolejne piętro coraz wyższej wieży. Z czasem słowa stają się coraz trudniejsze, lub nie są podawane: do naszych zadań należy chociażby uporządkowanie liter, oczywiście poprzez ich wymawianie, w odpowiedniej kolejności aby powstało prawidłowe słowo. Możemy skorzystać z podpowiedzi w formie dyktowanej definicji słownikowej, która tłumaczy znaczenie danego słowa. Inne z zadań to z kolei zgadywanie słowa. Mamy 10 prób, w których podajemy kolejne litery. Jeśli trafimy, zostaną one odkryte niczym w kole fortuny a my zachowamy szansę. Jeśli nie… no cóż, błędne wykonanie zadania skutkuje upadkiem, a ten niszczy poprzednio zdobyte poziomy.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić grę, dodano do niej kilka atrakcji: w międzyczasie zdobywamy punkty za które możemy używać pomocy: automatycznego wstawiania liczby, czy też tworzenia poziomu ochronnego. Gra wciąga, podobnie jak inny z eksperymentów, czyli gra w kręgle urządzeniem mobilym traktowanym jako kontroler ruchu z jakim mieliśmy do czynienia w ROLL IT. Wadą gry jest to, że aby w nią zagrać musimy skorzystać z „jedynej słusznej przeglądarki” czyli oczywiście Google Chrome. Musimy oczywiście mieć również sprawny mikrofon. Jeżeli chcecie zmieniać useragenta z góry uprzedzamy, że to nie wystarcza. Chcecie spróbować? Zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)