Spikit 1.1 — bez IE i dla Windows XP SP3

Spikit 1.1 — bez IE i dla Windows XP SP3

Kuba Pawlak
25.10.2012 11:46, aktualizacja: 25.10.2012 17:53

Aluco Software udostępniło kolejną wersję programu przeznaczonego do rozpoznawania mowy i głosowego sterowania komputerem — Spikit.

Spikit to oprogramowanie przetwarzające oraz interpretujące polecenia głosowe wydawane przez użytkownika w języku polskim. Cechą szczególnie wyróżniającą oprogramowanie Spikit na tle konkurencji jest obecność zaawansowanego parsera fraz. Dzięki temu użytkownik posiada pełną swobodę w konstruowaniu zwrotów, które pełnić będą rolę poleceń wydawanych przy użyciu głosu. Użytkownik konstruując dany zwrot przypisuje wybranym przez siebie słowom wartości ustalone wcześniej przez programistę (i tym samym definiuje kontekst wypowiedzi). Zdania pełniące funkcję poleceń głosowych mogą być, ale nie muszą, bardzo złożone. Program oferuje syntezator mowy, który powtarza na głos rozpoznane polecenia.

Obraz

Na kierunek rozwoju nowej wersji aplikacji duży wpływ miał feedback użytkowników. Spikit od teraz działa pod kontrolą systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3, a do jego uruchomienia nie jest konieczne posiadanie zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer 9. Jak podkreśla autor, z pewnością ucieszy to wielu entuzjastów technologii Microsoftu ;). Z widocznych usprawnień, o których warto wspomnieć pojawiło się również kolorowanie składni Reguł głosowych. Więcej informacji na temat najnowszego wydania programu Spikit 1.1.0.0 znaleźć można na blogu firmy Aluco Software, który jest prowadzony w ramach naszej platformy blogowej.

Najnowszą wersję programu Spikit 1.1.0.0 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Akcesoria → Sterowanie komputerem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)