Sport elektroniczny w telewizji

Sport elektroniczny w telewizji

22.11.2011 13:01

Sport kojarzy się ze zdrowiem i ruchem, chyba że mówimy o szachach lub brydżu, gdzie ogromną rolę gra strategiczne myślenie. Więc co to jest sport elektroniczny?

Mianem sportu elektronicznego określa się nic innego, jak gry komputerowe. Jest to relatywnie młody rodzaj sportu, który w oczach niektórych nawet na to określenie nie zasługuje, bo przecież sport to zdrowie, a siedzenie 15 godzin dziennie przed komputerem jest tego przeciwieństwem! Jednak sportowe rozgrywki tego typu dynamicznie się rozwijają i buduje się wokół nich ogromny rynek. Zaczęło się prawdopodobnie od mających miejsce na uczelniach przyjacielskich rozgrywek w Dooma. Obecnie na świecie działa kilkaset lig, w których podczas turniejów rywalizują profesjonalni gracze — osoby, które poświęciły życie jednej grze.

Nic dziwnego, że do ramówki „sportowej” stacji telewizyjnej wpisane zostały programy poświęcone grom komputerowym, turniejom i zawodowym graczom. Na antenie Sportklubu od 25 listopada emitowany będzie magazyn poświęcony sportowi elektronicznemu — Power of Gaming — który dołączy do emitowanego już od kilku tygodni Major League Gaming. Oprócz relacji z międzynarodowych rozgrywek programy te przybliżą sylwetki graczy i organizatorów turniejów, oraz będą prezentować najnowsze gry i najnowszy sprzęt do uprawiania sportu elektronicznego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)