Spotify będzie na nowych urządzeniach multimedialnych LG, planuje dodać do oferty filmy

26.03.2013 14:58, aktual.: 26.03.2013 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spotify, w oczach wielu internautów lider wśród usług muzycznych, planuje poszerzyć swój profil działalności. Jako że muzycznej konkurencji do pokonania zostało niewiele, firma wyznaczyła sobie cele z pokrewnej gałęzi rozrywki — filmów. Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, ale przecieki mówią, że Spotify zamierza otworzyć własny VoD i inwestować w autorskie materiały. Trzeba przyznać, że Szwedzi mierzą wysoko, bo tym samym chcą stanąć w szranki z HBO i Netfliksem, w przyszłości ,także z YouTube, Amazonem czy Microsoftem. Podobno prowadzone są już rozmowy z partnerami, którzy mieliby tworzyć dla Spotify materiały filmowe.

Obraz

Oficjalnie wiadomo jednak, że z usług muzycznych Spotify będzie można korzystać na urządzeniach multimedialnych LG, które trafią na rynek w tym roku. Na najnowszych odtwarzaczach Blu-ray i systemach kina domowego aplikacja będzie domyślnie zainstalowana, zaś w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii będzie można pobrać aplikację na telewizory tego producenta. Podobnie jak w przypadku produktów Denona czy Onkyo, aby słuchać muzyki ze Spotify na telewizorze LG potrzebne będzie konto Premium (w Polsce kosztuje 20 złotych). Umowa wchodzi w życie już w kwietniu i wtedy w Spotify pojawi się obok BBC iPlayer, LOVEFiLM, Netfliksa, Vimeo, Deezera i YouTube.

Introducing MixShape

Spotify ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę. Przy współpracy z Microsoftem i The Echo Nest — firmą gromadzącą i przetwarzającą dane o utworach muzycznych, aby określać pewne ich cechy i na tej podstawie pomagać dobierać muzykę. Efektem współpracy jest Mixshape — zbudowany dla Internet Explorera 10 i Windows 8, ale działający również w innych przeglądarkach na innych systemach generator list odtwarzania. piosenki są dobierane na podstawie tego, co chcemy robić, w jakim jesteśmy nastroju i jakie piosenki mamy na listach w Spotify. Wygenerowaną listę można od razu odsłuchać w kliencie Spotify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)