Spotify już nie działa w Safari. Winna wtyczka Google'a

Spotify już nie działa w Safari. Winna wtyczka Google'a11.09.2017 13:38
Spotify już nie działa w Safari. Winna wtyczka Google'a

Od wczoraj użytkownicy Safari na macOS-ie nie mogą słuchać muzyki z przeglądarkowej wersji Spotify. Przeglądarka Apple'a przestała być zgodna z usługą muzyczną, nie jest to jednak duży problem. Można korzystać z innej przeglądarki lub sięgnąć po aplikację do słuchania na Macu, do czego zachęca Spotify.

350204269980510145

Warto zaznaczyć, że nie pomoże tu zmiana informacji o przeglądarce w ustawieniach. Prawdopodobnie za niezgodność winna jest wtyczka Widevine, odpowiedzialnej za deszyfrowanie dostarczonej ze Spotify zawartości.

Obsługi Spotify na razie nie wyjaśnia dlaczego nie można słuchać muzyki w Safari ani nie informuje, czy problem ten zostanie kiedyś rozwiązany. Zapewne nie mają na to wpływu, a o obsłudze Google Widevine w Safari decyduje Apple. Argumentem przeciw jest zapewne bezpieczeństwo – wtyczka ta nie cieszy się dobrą opinią.

Strony z informacjami o Safari są stopniowo aktualizowane i znika z nich zapis o kompatybilności z Safari 6 i nowszymi. Obecnie Spotify będzie działać prawidłowo w przeglądarkach: Chrome 45+, Firefox 47+, Edge 14 i Opera 32+.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (11)