Spotify ponownie testuje nowy interfejs. Zmiany obejmują piosenki z dołączonym wideo

Spotify ponownie testuje nowy interfejs. Zmiany obejmują piosenki z dołączonym wideo

03.02.2019 11:35, aktual.: 03.02.2019 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy Spotify ciągle eksperymentują z interfejsem mobilnej aplikacji. Użytkownicy popularnej usługi streamingu muzyki otrzymali ostatnio nowy tryb samochodowy, a także uproszony dolny pasek z trzema sekcjami. Kolejne zmiany mogą ulepszyć sposób dostępu do tekstów piosenek i dodać kilka usprawnień podczas odtwarzania utworów z wideo.

Ponownie przebudowy wygląd jest obecnie w fazie testów na urządzeniach z iOS-em. W związku z tym, większość użytkowników wciąż nie może z niego korzystać. Nowości dotyczą głównie utworów, które odtwarzane są wraz z materiałem wideo. Wcześniej już takie piosenki otrzymały inny wygląd przycisków, co wprowadziło pewną niespójność względem podstawowego wyglądu.

Aktualny wygląd Spotify.
Aktualny wygląd Spotify.

Wprowadzone zmiany ujednolicają wygląd odtwarzacza, który teraz w przypadku piosenek z materiałem wideo nie różni się względem podstawowej wersji. Ponadto, dostęp do tekstów piosenek został przeniesiony na dół ekranu i wreszcie będzie dostępny także w przypadku utworów z zapętlonym filmem. Niestety, nie pojawiła się opcja pozwalająca wyłączyć wspomniane specjalne wersje utworów z wideo, aby powrócić do podstawowych okładek.

Jak już wspomniałem, funkcja Behind The Lyrics, dająca dostęp do tekstów piosenek, znajduje się teraz w nowym miejscu. Jednakże wciąż nie można podejrzeć całego tekstu bezpośrednio w aplikacji. Nadal więc trzeba ratować się szukaniem tekstu na stronach internetowych.

Tak może wyglądać nowa wersja aplikacji. (źródło: thurrott.com)
Tak może wyglądać nowa wersja aplikacji. (źródło: thurrott.com)

Drobnych nowości doczekało się także rozmieszczenie poszczególnych elementów odtwarzacza. Informacja o aktualnie podłączonym urządzeniu została przesunięta do lewej krawędzi wyświetlacza. Po przeciwnej stronie, przy prawej krawędzi, znalazł się natomiast przycisk zapewniający dostęp do opcji udostępniania.

Aplikację Spotify znajdziecie oczywiście w naszym katalogu oprogramowania. Dostępna jest w wersji na Androida i iOS-a. Warto dodać, że twórcy pracują nie tylko nad zmianami w wyglądzie Spotify, ale również nad nowymi funkcjami. Aplikacja otrzymała ostatnio możliwość blokowania wykonawców czy większe limity pobierania plików offline.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także