Spotify ponownie testuje nowy interfejs. Zmiany obejmują piosenki z dołączonym wideo

Strona głównaSpotify ponownie testuje nowy interfejs. Zmiany obejmują piosenki z dołączonym wideo
03.02.2019 11:35
Spotify ponownie testuje nowy interfejs. Zmiany obejmują piosenki z dołączonym wideo

Twórcy Spotify ciągle eksperymentują z interfejsem mobilnej aplikacji. Użytkownicy popularnej usługi streamingu muzyki otrzymali ostatnio nowy tryb samochodowy, a także uproszony dolny pasek z trzema sekcjami. Kolejne zmiany mogą ulepszyć sposób dostępu do tekstów piosenek i dodać kilka usprawnień podczas odtwarzania utworów z wideo.

Ponownie przebudowy wygląd jest obecnie w fazie testów na urządzeniach z iOS-em. W związku z tym, większość użytkowników wciąż nie może z niego korzystać. Nowości dotyczą głównie utworów, które odtwarzane są wraz z materiałem wideo. Wcześniej już takie piosenki otrzymały inny wygląd przycisków, co wprowadziło pewną niespójność względem podstawowego wyglądu.

Aktualny wygląd Spotify.
Aktualny wygląd Spotify.

Wprowadzone zmiany ujednolicają wygląd odtwarzacza, który teraz w przypadku piosenek z materiałem wideo nie różni się względem podstawowej wersji. Ponadto, dostęp do tekstów piosenek został przeniesiony na dół ekranu i wreszcie będzie dostępny także w przypadku utworów z zapętlonym filmem. Niestety, nie pojawiła się opcja pozwalająca wyłączyć wspomniane specjalne wersje utworów z wideo, aby powrócić do podstawowych okładek.

Jak już wspomniałem, funkcja Behind The Lyrics, dająca dostęp do tekstów piosenek, znajduje się teraz w nowym miejscu. Jednakże wciąż nie można podejrzeć całego tekstu bezpośrednio w aplikacji. Nadal więc trzeba ratować się szukaniem tekstu na stronach internetowych.

Tak może wyglądać nowa wersja aplikacji. (źródło: thurrott.com)
Tak może wyglądać nowa wersja aplikacji. (źródło: thurrott.com)

Drobnych nowości doczekało się także rozmieszczenie poszczególnych elementów odtwarzacza. Informacja o aktualnie podłączonym urządzeniu została przesunięta do lewej krawędzi wyświetlacza. Po przeciwnej stronie, przy prawej krawędzi, znalazł się natomiast przycisk zapewniający dostęp do opcji udostępniania.

Aplikację Spotify znajdziecie oczywiście w naszym katalogu oprogramowania. Dostępna jest w wersji na Androida i iOS-a. Warto dodać, że twórcy pracują nie tylko nad zmianami w wyglądzie Spotify, ale również nad nowymi funkcjami. Aplikacja otrzymała ostatnio możliwość blokowania wykonawców czy większe limity pobierania plików offline.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)