Spotify wreszcie z funkcją blokowania wykonawców. Nowość jest już testowana

Spotify wprowadza opcję blokowania artystów. (depositphotos)
Spotify wprowadza opcję blokowania artystów. (depositphotos)

23.01.2019 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spotify wprowadza opcję pozwalającą ukryć wykonawców, który nie lubimy. Nowość powinna przełożyć się na lepszą jakość automatycznie generowanych list odtwarzania, a także wreszcie umożliwi uniknięcie muzyki, która nie trafia w gust użytkownika.

Nowość początkowo została udostępniona wybranym użytkownikom aplikacji Spotify na iOS-a. Po wejściu na profil wykonawcy, wystarczy otworzyć menu z dodatkowymi opcjami (trzy pionowo umieszczone kropki w prawym górnym rogu), a następnie wybrać Nie odtwarzaj tego wykonawcy.

Obraz

Owszem, w automatycznie generowanych playlistach zawierających propozycje nowych piosenek, można było już wcześniej zaznaczyć, że nie chcemy słuchać utworów wybranego wykonawcy. Jednakże teraz, opcja będzie miała globalny zasięg. Po ukryciu wykonawcy, jego utwory nie pojawią się w automatycznie generowanych playlistach, a także na listach zawierających np. najpopularniejsze piosenki w danym regionie czy listach najlepszych piosenek z określonego gatunku czy okresu w muzyce. Jednak, jeśli wykonawca pojawił się na ścieżce u innego artysty, to takie utwory nie zostanę ukryte. Mimo wszystko, nowa opcja powinna pomóc w oczyszczaniu Spotify.

Opcja jest obecnie testowana. W związku z tym, jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp. Jak już wcześniej wspomniałem, początkowo została wdrożona w aplikacji na iOS-a. Jednakże, jak zauważa serwis Engadget, funkcja właśnie zaczęła pojawiać się na urządzeniach z Androidem.

Nowość wdrażana jest także w Polsce. Opcję zauważyłem na moim iPhonie, ale wciąż nie mam do niej dostępu na Androidzie. W przypadku obu urządzeń zainstalowana jest najnowsza wersja Spotify. Oczywiście Spotify znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Aplikacja dostępna jest na iOS-a i Androida, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)