Spotify z obsługą lokalnych plików w smartfonie – pierwsze informacje o wyczekiwanej funkcji

Spotify z obsługą lokalnych plików w smartfonie – pierwsze informacje o wyczekiwanej funkcji

Spotify testuje opcję odtwarzania lokalnych plików. (depositphotos)
Spotify testuje opcję odtwarzania lokalnych plików. (depositphotos)
30.11.2018 19:16, aktualizacja: 01.12.2018 13:28

Spotify ciągle eksperymentuje z wyglądem mobilnych aplikacji i dostępnymi funkcjami. Niedawno użytkownicy popularnej usługi streamingu muzyki otrzymali prostszy wygląd. Natomiast niebawem mogą pojawić się większe zmiany w sekcji Biblioteka. Ponadto, twórcy pracują nad długo wyczekiwaną funkcją odtwarzania lokalnych plików.

Odtwarzanie lokalnych plików dostępne jest w aplikacji Spotify na komputery. Wystarczy tylko zaimportować pliki z ręcznie wybranej lokalizacji. Niestety, w przypadku mobilnej aplikacji nie można skorzystać z takiej opcji. Chociaż można poradzić sobie w inny sposób. W celu dodania własnych plików należy skorzystać ze Spotify na komputerze. Osoby zainteresowane odsyłamy do oficjalnego poradnika przygotowanego przez twórców usługi.

Serwis Android Central informuje, że niebawem opcja odtwarzania lokalnej biblioteki może być dostępna bezpośrednio w mobilnej aplikacji. Pozwoli to na odtwarzanie plików zapisanych w pamięci smartfonu, bez konieczności kombinowania ze Spotify na komputerze. Pliki będzie można przeglądać z podziałem na foldery, artystów, albumu i tytuły.

Spotify – dodawanie lokalnych plików na smartfonie. Źródło: androidcentral.com
Spotify – dodawanie lokalnych plików na smartfonie. Źródło: androidcentral.com

Kolejna testowana nowość do przebudowany interfejs w sekcji Bibliotetka. W aktualnej wersji realizowany jest on w postaci pionowej listy. W znacząco odświeżonej wersji wspomniana sekcja podzielona jest na kategorie umożliwiające wygodne przeglądanie wszystkich dodanych utworów pod względem playlisty, wykonawców i tytułów. Każda kategoria otrzymała własny ekran, który zmieniamy gestem przesunięcia w lewo lub prawo.

Spotify – zmiany w interfejsie sekcji Biblioteka. Źródło: androidcentral.com
Spotify – zmiany w interfejsie sekcji Biblioteka. Źródło: androidcentral.com

Zmiany zostały odkryte w kodzie aplikacji i obecnie nie są dostępne dla użytkowników. Możliwe, że już niebawem pojawią się u wybranego grona osób w celu przetestowania. Jednakże, Spotify może też wycofać się z szykowanych nowości, pozostawiając obecny interfejs. Trudno ocenić jakie są dalsze plany. Z drugiej jednak strony, dodanie opcji odtwarzania lokalnych plików jest od dawna zgłaszane przez użytkowników. Możliwie więc, że twórcy wreszcie wysłuchają licznych próśb.

Najnowszą wersję mobilnej aplikacji znajdziecie w naszym katalogu. Spotify dostępne jest na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)