Spreparowana wiadomość zawiesza konsolę PlayStation 4. Mówimy, jak uniknąć problemu

Spreparowana wiadomość zawiesza konsolę PlayStation 4. Mówimy, jak uniknąć problemu
Oskar Ziomek

14.10.2018 11:13, aktual.: 15.10.2018 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gracze korzystający z konsoli PlayStation 4 zwracają uwagę na problematyczną wiadomość, która trafia do kolejnych użytkowników. Okazuje się, że odczytanie jej treści bezpośrednio na konsoli prowadzi do jej zawieszenia i wówczas jedynym rozwiązaniem może się okazać restart urządzenia i przywrócenie ustawień fabrycznych. Winny jest spreparowany ciąg znaków, z którym PS4 nie potrafi sobie poradzić, a cały problem przypomina trochę wcześniejsze przypadki choćby z kłopotliwymi znakami języka telugu, które w swoim czasie negatywnie wpływały na zachowanie systemu iOS.

W przypadku PlayStation 4 problemy opisują między innymi użytkownicy reddita. Osoba, która rozpoczęła wątek ostrzega, że podczas grania ze znajomymi w Rainbow Six: Siege wszyscy otrzymali niepozorną wiadomość od nieznajomego, która uniemożliwiła dalszą rozgrywkę i zmusiła graczy do zrestartowania konsoli do ustawień fabrycznych. Problem ominął tylko jednego użytkownika z tej grupy, a to dlatego, że korzystał z bardziej restrykcyjnych ustawień dotyczących wiadomości, a w związku z tym nie odebrał szkodliwej treści.

Zrzut ekranu wiadomości zawieszającej konsolę, źródło: reddit.
Zrzut ekranu wiadomości zawieszającej konsolę, źródło: reddit.

Użytkownicy, którzy chcą zabezpieczyć się przed problemem do czasu jego rozwiązania przez Sony, powinni zainteresować się właśnie ustawieniami prywatności w kontekście wiadomości. Wyłączenie możliwości otrzymywania tekstów od nieznajomych może być receptą na opisywany problem – gracze wskazują, że wiadomości pochodzą właśnie od obcych użytkowników, zapewne z celowo w tym celu stworzonych kont. Ustawienia prywatności związane z wiadomościami są dostępne zarówno z poziomu konsoli, jak i przeglądarki po zalogowaniu się do swojego konta PS4.

Niektórzy gracze zwracają uwagę na możliwość uniknięcia konieczności restartu konsoli, nawet po otrzymaniu szkodliwej wiadomości. O ile w danej chwili konsola nie jest włączona, problemu można uniknąć korzystając z aplikacji PlayStation Messages dostępnej na Androida oraz iOS. Odczytanie wiadomości nie powoduje problemów ze smartfonami, a jej usunięcie z historii uchroni konsolę przed problemami.

Dzięki temu gracze, którzy jak dotąd nie doświadczyli opisywanego problemu szkodliwej wiadomości, mogą połączyć obydwie powyższe metody, by zabezpieczyć się do czasu aktualizacji oprogramowania konsoli, czym powinien zainteresować się producent. Sprawdzenie odebranych wiadomości z poziomu smartfona oraz zmiana ustawień prywatności powinny dać gwarancję braku problemów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)