Sprzedaż Galaxy Note 7 wstrzymana. Samsung wymieni wszystkie egzemplarze

Sprzedaż Galaxy Note 7 wstrzymana. Samsung wymieni wszystkie egzemplarze

Sprzedaż Galaxy Note 7 wstrzymana. Samsung wymieni wszystkie egzemplarze
02.09.2016 12:10

To już oficjalne i potwierdzone – Samsung właśnie zaliczył jedną z największych wpadek w ostatnich miesiącach, a pewnie i latach swojej działalności. Wiąże się ona z największą (dosłownie i w przenośni) premierą koreańskich urządzeń w ostatnim czasie, a konkretniej Samsungiem Galaxy Note 7, którego świat zobaczył w całej okazałości zaledwie przed miesiącem.

Fot. www.telegraph.co.uk
Fot. www.telegraph.co.uk

W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że w ciągu tego miesiąca Samsung otrzymał z różnych części świata 35 zgłoszeń niebezpiecznego incydentu – do części Note’ów trafiła wadliwa bateria, co doprowadziło w skrajnych przypadkach do sytuacji, kiedy smartfon spłonął.

Sytuacja jest zatem poważna, Samsung podjął jednak adekwatne środki. Mimo że wadliwe baterie znaleźć się miały na mniej niż procencie wyprodukowanych Note’ów, wszyscy jego nabywcy proszeni są o zwrot. Otrzymają oni całkowicie bezpłatnie nowy egzemplarz. Decyzję te poprzedziło tymczasowe wstrzymanie sprzedaży.

W ostatnim czasie podobna, aczkolwiek jednostkowa sytuacja, zdarzyła się ze smartfonem Xiaomi Mi4c. Chińczycy zareagowali wówczas wzorowo i nadesłali polskiemu klientowi nowe urządzenie, i to Xiaomi Mi5, model z najwyższej półki w tegorocznej ofercie.

350187912497162177

Decyzja Samsunga, biorąc pod uwagę ryzyko narażania zdrowia klientów, wydaje się konieczna, a program wymiany wszystkich urządzeń, jeśli zostanie odpowiednio rozwiązany logistycznie, jest godny pochwały. Nie zmienia to faktu, że ogromna wizerunkowa wpadka w przypadku najnowszego urządzenia to ziszczenie marzeń Apple, które nowego iPhone’a zaprezentuje już za kilka dni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)