Stabilny Chrome 16 z wieloma profilami w jednej przeglądarce

Wojciech Kowasz

13.12.2011 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wydał stabilną wersję swojej przeglądarki Chrome 16, która wnosi między innymi możliwość tworzenia wielu profili użytkownika.

Google postanowił zacieśnić integrację pomiędzy wieloma urządzeniami i na tę okazję umożliwił użytkownikom Chrome logowanie się za pomocą konta Google do przeglądarki. Dzięki temu dane takie jak zakładki, historia, aplikacje czy rozszerzenia są synchronizowane w czasie rzeczywistym z chmurą Google, a co za tym idzie ze wszystkimi urządzeniami, na jakich jesteśmy również zalogowani. Jeśli z jednego komputera (i jednego konta Windows) korzysta jednak więcej osób, od wersji 16 możliwe jest stworzenie dla każdej z tych osób oddzielnego profilu tak, aby synchronizowane dane nie przenikały się. Warto jednak podkreślić, że nie jest to funkcja pomyślana jako zabezpieczenie — profile można przełączyć w każdej chwili bez hasła. Jest to raczej coś, co ułatwi życie osobom, które już wcześniej i tak współdzieliły przeglądarkę bez możliwości odseparowania swoich danych.

Jak zwykle nowa wersja to również mniej spektakularne poprawki wielu problemów. Wiele z nich zostało zgłoszonych przez użytkowników, którzy otrzymali od Google nagrody. Lista błędów opublikowana została na blogu Chrome.

Stabilną wersję Google Chrome 16 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemu Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)