Stabilny Chrome 16 z wieloma profilami w jednej przeglądarce

Stabilny Chrome 16 z wieloma profilami w jednej przeglądarce

Wojciech Kowasz
13.12.2011 20:20

Google wydał stabilną wersję swojej przeglądarki Chrome 16, która wnosi między innymi możliwość tworzenia wielu profili użytkownika.

Google postanowił zacieśnić integrację pomiędzy wieloma urządzeniami i na tę okazję umożliwił użytkownikom Chrome logowanie się za pomocą konta Google do przeglądarki. Dzięki temu dane takie jak zakładki, historia, aplikacje czy rozszerzenia są synchronizowane w czasie rzeczywistym z chmurą Google, a co za tym idzie ze wszystkimi urządzeniami, na jakich jesteśmy również zalogowani. Jeśli z jednego komputera (i jednego konta Windows) korzysta jednak więcej osób, od wersji 16 możliwe jest stworzenie dla każdej z tych osób oddzielnego profilu tak, aby synchronizowane dane nie przenikały się. Warto jednak podkreślić, że nie jest to funkcja pomyślana jako zabezpieczenie — profile można przełączyć w każdej chwili bez hasła. Jest to raczej coś, co ułatwi życie osobom, które już wcześniej i tak współdzieliły przeglądarkę bez możliwości odseparowania swoich danych.

Jak zwykle nowa wersja to również mniej spektakularne poprawki wielu problemów. Wiele z nich zostało zgłoszonych przez użytkowników, którzy otrzymali od Google nagrody. Lista błędów opublikowana została na blogu Chrome.

Stabilną wersję Google Chrome 16 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemu Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)