Stabilny GIMP 2.6.9

Stabilny GIMP 2.6.9

23.06.2010 17:39, aktualizacja: 23.06.2010 18:00

Pojawiło się stabilne wydanie popularnego programu do edycji grafiki GIMP w wersji 2.6.9 dla systemów Windows i Linux.

Najnowsze wydanie programu nie wprowadza nowych funkcji - programiści jedynie naprawili dostrzeżone wcześniej błędy. Poprawiono między innymi importowanie plików w formacie PDF o długich nazwach, opis procedury histogramu czy wczytywanie i zapisanie opcji narzędzi. Kolejne zmiany dotyczą błędu podczas zapisywaniu plików PPM, jak również podglądu warstwy.

Trwają też prace nad nowym interfejsem GIMPa, który ma zostać wprowadzony w wersji 2.8 programu. Obecnie Gimp oferuje pracę na wielu oknach - w zależności od ilości wybranych przez użytkownika narzędzi. W przyszłości interfejs będzie wyświetlany w jednym oknie. Dzięki temu program ma być prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. Będzie to funkcja opcjonalna - osoby, które wolały stary wygląd GIMPa będą mogły przy nim pozostać. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wersja 2.8 zostanie wprowadzona.

GIMP 2.6.9 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Dostępne są wersje dla systemów Windows i Linux. Najnowsza dostępna wersja dla Mac OS X to 2.6.7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)