AndroidEdukacja i naukaFizyka i astronomiaStar Chart
Star Chart ikona

Star Chart4.3.14

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dzięki aplikacji Star Chart mamy możliwość lepszego poznania mapy nieba oraz znajdujących się na niej gwiazdozbiorów i innych obiektów. Co istotne, jej autorzy pomyśleli także o wizualnym aspekcie swojego programu.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od określenia naszej lokalizacji bądź tej, dla której chcemy oglądać mapę nieba. Skorzystać możemy z GPS-a, wyszukiwarki miast, ewentualnie ręcznie wpisać koordynaty. Niestety w Star Chart nie działa opcja dopasowywania obrazu w zależności od położenia urządzenia. Obracając telefonem nie zmienimy podglądu fragmentu mapy nieba. A ten prezentuje się bardzo okazale.

Jest to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu spośród dostępnych w sklepie Google Play. Dotyczy to zarówno interfejsu jak i innych elementów programu. Gwiazdozbiorom towarzyszą odpowiednie grafiki, patrząc na słońce ujrzymy łunę, a wybierając podróż w czasie (obserwację nieba dla innego terminu) otrzymamy podgląd na zmieniającą się mapę nieba.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć, są informacje o obiektach. Wybierając je otrzymamy takie dane jak masa, czy też odległości od ziemi. Nie zabrakło także wyszukiwarki. Niestety nie możemy wyszukiwać za pomocą frazy, a jedynie przeglądając gotowe listy obiektów. Aplikacja Star Chart pozwala również wykupić podgląd dodatkowych obiektów takich jak satelity, deszcze meteorów czy też komety.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań692
Data aktualizacji11 kwi 2024
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Star Chart ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)