bEUtZcXp
Star Chart ikona

Star Chartversion 3.98

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Star Chart to jedna z najlepszych i najładniejszych aplikacji do obserwacji nieba jakie znajdziemy na iOS. Jej autorzy zadbali nie tylko o ciekawe opcje, ale również wygląd programu, który potrafi przykuć do telefonu na długi czas.

bEUtZcXr

Lokalizację dla której chcemy obserwować niebo możemy określić za pomocą GPS-a, wyszukiwarki miast, ewentualnie ręcznie wpisać koordynaty. Podgląd nieba jest również zależy od położenia naszego urządzenia. Wraz z jego obracaniem zmienia się także obserwowany fragment.

Star Chart to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu spośród dostępnych w sklepie AppStore. Dotyczy to zarówno interfejsu, jak i innych elementów programu. Gwiazdozbiorom towarzyszą odpowiednie grafiki, patrząc na słońce ujrzymy łunę, planetom towarzyszą animacje, a wybierając podróż w czasie (obserwację nieba dla innego terminu) otrzymamy podgląd na zmieniającą się mapę nieba. Nie zabrakło także trybu nocnego.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć, są informacje o obiektach. Wybierając je otrzymamy takie dane jak masa, czy też odległości od ziemi. Nie zabrakło także wyszukiwarki. Niestety nie możemy wyszukiwać za pomocą frazy, a jedynie przeglądając gotowe listy obiektów. Aplikacja Star Chart pozwala również wykupić podgląd dodatkowych obiektów takich jak satelity, deszcze meteorów czy też komety.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań112
Data aktualizacji18 lis 2015
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Star Chart ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEUtZcXB
Komentarze (0)
bEUtZcYn