Stareńki Samsung Galaxy Nexus doczekał się Androida Lollipop

Stareńki Samsung Galaxy Nexus doczekał się Androida Lollipop

Stareńki Samsung Galaxy Nexus doczekał się Androida Lollipop
Łukasz Maślanka
18.01.2016 10:25

Jeśli korzystacie ze smartfonu Samsung Galaxy Nexus, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Można zainstalować na nim Androida w wersji Lollipop.

Samsung Galaxy Nexus to już staruszek w świecie smartfonów. Zadebiutował bowiem w wakacje w 2011 r., co oznacza, że za kilka miesięcy minie pięć lat od jego premiery. W świecie nowych technologii to wręcz cała epoka. Nic więc dziwnego, że już w 2013 r. Google porzuciło swojego dawnego flagowca, odcinając mu dostęp do najnowszych wersji systemu Android. Smartfon trafił na rynek z Androidem 4.0 Ice Cream i doczekał się oficjalnej aktualizacji do wersji 4.3 Jelly Bean. Kto chciał mieć na nim nowsze wydania Androida, musiał instalować custom ROM-y.

Teraz Samsung Galaxy Nexus może doczekać się drugiej młodości. Wszystko dzięki programistom CyanogenMod, którzy przygotowali dla niego ROM w wersji 12.1 oparty na Androidzie Lollipop z numerem 5.1. To jedna z najbardziej aktualnych wersji google'owego systemu operacyjnego, po debiutującym niedawno Androidzie 6.0 Marshmallow.

Obraz

ROM od CynagodenMod dla Samsunga Galaxy Nexus jest w wersji Nightly, co oznacza, że może być mało stabilny i pełen zaskakujących błędów. Ale jeśli mimo wszystko chcecie zainstalować i sprawdzić to oprogramowanie na swoim Galaxy Nexusie, to link z systemem do pobrania znajdziecie tutaj, a paczkę z aplikacjami Google Gapps pobierzecie stąd. Zaznaczamy, że robicie to na własną odpowiedzialność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)