Start Screen Unlimited, czyli ulepszanie ekranu Start w Windows 8/8.1 bez pomocy Microsoftu

Start Screen Unlimited, czyli ulepszanie ekranu Start w Windows 8/8.1 bez pomocy Microsoftu

Start Screen Unlimited, czyli ulepszanie ekranu Start w Windows 8/8.1 bez pomocy Microsoftu
24.03.2014 14:13

Większość użytkowników Windows 8 z czasem przyzwyczaja siędo ekranu Start, ale rzadko kiedy się słyszy, by ktoś podchodziłdo tego następcy menu Start z entuzjazmem. Nie zmieniły tegoulepszenia wprowadzone w Windows 8.1, prawdopodobnie nie zmieniątego ulepszenia przygotowywane w ramach wydania Update 1. Interfejsuruchamiania aplikacji nie jest bowiem taki najgorszy na komputerachz ekranem dotykowym, ale dla użytkowników klawiatury i myszkistanowi w najlepszym wypadku dodatkowy krok na drodze do uruchomieniaklasycznego pulpitu. Są jednak tacy, którzy wciąż wierzą w ekranStart – i próbują go ulepszać na własną rękę.

Ciekawą niezależną aplikacją, której autorzy postawili sobietakie zadanie, jest StartScreen Unlimited. Wprowadza ona dodatkowy element interfejsu naekranie Start Windows 8/8.1 – pasek narzędziowy, który możnaumieścić w dowolnym miejscu. Pasek przynosi szybki dostęp dowyszukiwarki Google, zegarek z datą, menu zasilania (pozwalające nawyłączenie systemu, zrestartowanie go, uśpienie lubzahibernowanie), przycisk narzędziowy, dający na razie szybkidostęp do panelu sterowania oraz przycisk pomocy, pozwalającyzaktualizować aplikację, pozostawić swoje opinie czy kupić wersjępłatną.

Obraz

Narzędzie dostępne jest bowiem w podstawowej wersji za darmo.Wersja płatna, kosztująca 45 zł za roczną subskrypcję, przynosidodatkowo trójwymiarowe menu, wsparcie techniczne, automatyczneaktualizacje i prawo dostępu do nowych funkcjonalności, zanimtrafią one do użytkowników wersji darmowej. To ostatnie jestszczególnie istotne, gdyż w swojej obecnej postaci Start ScreenUnlimited za chwilę straci rację bytu – podobne dodatki do ekranuStart przynosi bowiem Windows 8.1 Update 1.

Autorzy opisywanej aplikacji powinni więc przede wszystkimpostawić na pełną konfigurowalność layoutu (by np. można byłopasek narzędziowy ustawić w pionie, modyfikować wyświetlaneprzyciski, dodawać rozmaite widżety w rodzaju monitorów procesoraczy pamięci). Na razie w planach jest dodanie obsługi szybkichmenu, dzięki którym najczęściej wykonywane czynności będziemożna dodać do jednego menu, z którego ich wywołanie masprowadzać się do kilku kliknięć.

Póki co Start Screen Unlimited wygląda po prostu na dowódmożliwości obejścia ograniczeń ekranu Start – choć użytecznyjuż w obecnej postaci, w przyszłości powinien doczekać sięjeszcze lepszych klonów. Może dzięki temu przyjdzie czas, gdyzapomnimy o narzekaniach na niedociągnięcia interfejsu Modern UI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)