Steam Cleaner usunie zbędne pliki ze Steama, Origina, UPlay i nie tylko

Steam Cleaner usunie zbędne pliki ze Steama, Origina, UPlay i nie tylko

Steam Cleaner usunie zbędne pliki ze Steama, Origina, UPlay i nie tylko
Oskar Ziomek
16.01.2017 19:45

Instalowanie gier bezpośrednio z nośnika i pudełkowej wersji coraz bardziej traci na popularności. Elektroniczne wersje produktów nie są już niczym dziwnym, a towarzyszy im praktycznie zawsze instalacja dodatkowej aplikacji do zarządzania grami. Mowa tu oczywiście o popularnym Steamie, Originie, UPlay, GOG Galaxy, ale również Battle.net oraz aplikacji Nexon. Programy te, jak każde inne zostawiają po sobie zbędne pliki w systemie, a żeby je usunąć, przydatna może się okazać aplikacja Steam Cleaner, która wbrew nazwie jest tak samo funkcjonalna w stosunku do wszystkich wyżej wymienionych programów.

Steam Cleaner to jeden z najprostszych w obsłudze programów tego rodzaju. Wystarczy go uruchomić, poczekać na znalezienie plików, a następnie jeśli zdecydujemy się na taki krok – skasować wykryte „śmieci”. Ścieżki katalogów aplikacji dotyczących gier są wyszukiwane automatycznie. Samo uruchamia się również ich skanowanie zaraz po wystartowaniu aplikacji, zaś cały proces przeszukiwań trwa naprawdę krótko – jedynie kilka sekund.

Obraz

Aplikacja jest propozycją dla zdecydowanych użytkowników: nie znajdziemy w niej możliwości przywracania usuniętych plików, czy też wykonywania ich uprzedniej kopii zapasowej. Wybranie opcji kasowania, choć poprzedzone komunikatem potwierdzającym, wiąże się z bezpowrotnym usunięciem plików, które zostały przez program uznane za zbędne.

Na tym etapie warto dodać, że choć są to przypadki rzadkie, aplikacja może się w tym zakresie pomylić i omyłkowo wyznaczyć do usunięcia pliki, które w praktyce są niezbędne do dalszego grania. W dzienniku zmian publikowanym przy okazji najnowszego wydania programu, twórca zaznacza, że część z tych problemów została już jednak wyeliminowana.

Program rozwijany jest w ramach licencji z otwartym źródłem – każdy zainteresowany może przyczynić się do jego rozwoju, przeglądając repozytorium na GitHubie. Zwiększenie zainteresowania aplikacją z pewnością przyczyni się do jej dopracowania i usunięcia wszelkich błędów. Pomimo ewentualnych problemów z klasyfikowaniem plików (przynajmniej w wersji dostępnej w momencie publikacji niniejszego tekstu), projekt ten zdecydowanie wart jest uwagi – może z powodzeniem zwolnić kilkaset megabajtów niepotrzebnie zajmowanego miejsca na naszych dyskach.

Steam Cleaner dla systemu Windows dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)