Steam dla Linuksa już w przyszłym tygodniu trafi do testerów

Steam dla Linuksa już w przyszłym tygodniu trafi do testerów

27.09.2012 11:54

Wygląda na to, że niebawem będziemy mogli pobawić się klientem Steam dla Linuksa. Program trafi do rąk testerów w ramach wewnętrznych testów w przyszłym tygodniu i zapewne wtedy dowiemy się nieco więcej o jego działaniu. Zewnętrzne, zamknięte testy platformy na Linuksie mają rozpocząć się w październiku i wtedy każdy, kto się zgłosi, będzie mógł na własnej skórze sprawdzić, nad czym pracował ostatnio Valve. Trzeba jednak przyznać, że produkt na początku będzie ubogi — oprócz aplikacji klienckiej użytkownicy Linuksa będą mogli pobawić się tylko jedną grą — prawdopodobnie Left 4 Dead 2.

Obraz

Oficjalnie aplikacja przeznaczona jest dla Ubuntu 12.04, ale nie powinno być problemów z uruchomieniem jej na nowszej wersji tej dystrybucji. Valve zaleca jednak, aby osoby mniej obeznane z systemem jeszcze wstrzymały się z przystąpieniem do testów — prawdopodobnie spodziewa się sporo błędów i problemów z instalacją ręczną, gdyż prawdopodobnie pierwsze wydania testowe nie będą wyposażone w graficzny instalator. Na początku nie będzie również trybu Big Picture, czyli dla dużych ekranów (telewizorów).

Dziś w Internecie pojawiła się także plotka, że dwie koreańskie firmy trudniące się wydawaniem gier — Nexon i NCsoft — chcą kupić Valve. Nexon, pionier modelu free-to-play, z którym Valve współpracuje przy wydaniu Counter Strike, już zdementował pogłoski.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)