Steam w tarapatach. Platformę dystrybucji gier uruchomi Facebook

Steam w tarapatach. Platformę dystrybucji gier uruchomi Facebook

Steam w tarapatach. Platformę dystrybucji gier uruchomi Facebook
22.08.2016 13:46, aktualizacja: 22.08.2016 20:53

Wygląda na to, że w ciągu nadchodzących miesięcy możemy spodziewać się przetasowań, lub przynajmniej prób ich dokonania, wśród platform dystrybucji gier. Wydawałoby się, że niezachwiana pozycja Steama może napotkać opór nie tylko w postaci Windows Store. Plany dystrybuowania gier w partnerstwie z Unity zapowiedział już Facebook.

Na blogu deweloperskim Facebooka ogłoszono partnerstwo z twórcami silnika Unity, dzięki któremu Facebook będzie nie tylko największym serwisem społecznościowym świata, ale także zajmie się promowaniem, a zapewne także sprzedażą gier. Oczywiście przeglądarkowe produkcje są tam dostępne już od dawien dawna i masowo wykorzystują społecznościowe możliwości serwisu, jednak tym razem korporacja Marka Zuckerberga planuje ekspansję na większa skalę.

Jako rozszerzenie dotychczasowego partnerstwa, Unity zaimplementuje wsparcie dla platformy Facebooka, łącznie z całkowicie nową platformą z grami na PC, nad która prace już trwają.

Trudno zakładać, aby Facebook, pisząc o graniu pecetowym, miał jedynie na myśli gry przeglądarkowe. Można się zatem spodziewać, że twórcy gier wykorzystujący silnik Unity, wkrótce zyskają możliwość łatwej publikacji owoców swojej pracy na łamach błękitnego serwisu. Aktualnie te funkcje testowane są przez wybrane grono użytkowników korzystających z Unity 5.4.

Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników Facebooka, nowa platforma rzeczywiście może przynieść nieco zamieszania, także na rynku gier mobilnych. Zwłaszcza że ambitne plany na polu dystrybucji gier ma także Microsoft. I nie chodzi tutaj tylko o podejrzenia Tima Sweeneya, według którego kolejne aktualizacje Windowsa 10 mają utrudniać korzystanie ze Steama.

Z drugiej strony w działaniach Microsoftu nie sposób odnaleźć konsekwencji, co zresztą należy uznać za dobrą wiadomość dla graczy. Mowa przede wszystkim o Quantum Break – sztandarowej wysokobudżetowej produkcji, która jako jedna z pierwszych miała znaleźć się w dystrybucji wyłącznie w Windows Store. Efekt? Kilka miesięcy po premierze w tym sklepie, gra 14 września ukaże się na Steamie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)