SteelSeries Apex Pro – mechaniczna klawiatura z regulowanymi przełącznikami

SteelSeries Apex Pro – mechaniczna klawiatura z regulowanymi przełącznikami

SteelSeries Apex Pro na Computex 2019, fot. materiały prasowe
SteelSeries Apex Pro na Computex 2019, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
28.05.2019 21:53

Firma SteelSeries na targach Computex 2019 przedstawiła kilka nowych produktów, w tym interesujące klawiatury mechaniczne. SteelSeries Apex Pro oraz Apex Pro TKL to modele, w których zastosowano regulowane przełączniki OmniPoint.

Dzięki nim użytkownik sam może dostosować dystans, po przebyciu którego przełącznik się aktywuje. W zależności od potrzeb, reagowanie w grach może być więc szybsze i bardziej precyzyjne. Przełączniki wykorzystują magnetyczne sensory, których działanie można modyfikować z poziomu oprogramowania. W ten sam sposób czułość może być też zmieniana automatycznie, na przykład na potrzeby konkretnych gier.

350263604450453441

- Przez ponad dekadę na rynku przełączników w klawiaturach trwała ogromna stagnacja – tłumaczy Ehtisham Rabbani, prezes SteelSeries. - Dzięki naszej opatentowanej technologii w przełącznikach OmniPoint, gracze nareszcie mogą wygodnie korzystać z jednej klawiatury do różnych zadań: grania, pracy twórczej i wielu innych. Apex Pro jest jedyną klawiaturą na rynku, którą można dostosować do wymagań i preferencji każdego gracza.

350263604450584513

SteelSeries Apex Pro z wyświetlaczem OLED

Nietypowe przełączniki nie są jedyną cechą charakterystyczną nowych klawiatur. Wbudowano w nie także wyświetlacze OLED, które mogą pokazywać powiadomienia z gier, Spotify czy aplikacji Discord. Podobne rozwiązanie SteelSeries stosuje także w niektórych myszkach. Na ekranie pojawiają się także informacje o wybranym punkcie aktywacji przełączników, jeśli użytkownik zdecyduje się zmienić ustawienie bezpośrednio z klawiatury.

Klawiatura SteelSeries Apex Pro to pełnowymiarowy model, zaś SteelSeries Apex Pro TKL to wersja bez klawiatury numerycznej. Obydwa modele będą dostępne w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries jesienią bieżącego roku. Większa klawiatura została wyceniona na 985 złotych, zaś model bez części numerycznej będzie można kupić za równe 900 złotych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)