SteelSeries Apex Pro – mechaniczna klawiatura z regulowanymi przełącznikami

SteelSeries Apex Pro – mechaniczna klawiatura z regulowanymi przełącznikami28.05.2019 21:53
SteelSeries Apex Pro na Computex 2019, fot. materiały prasowe
SteelSeries Apex Pro na Computex 2019, fot. materiały prasowe

Firma SteelSeries na targach Computex 2019 przedstawiła kilka nowych produktów, w tym interesujące klawiatury mechaniczne. SteelSeries Apex Pro oraz Apex Pro TKL to modele, w których zastosowano regulowane przełączniki OmniPoint.

Dzięki nim użytkownik sam może dostosować dystans, po przebyciu którego przełącznik się aktywuje. W zależności od potrzeb, reagowanie w grach może być więc szybsze i bardziej precyzyjne. Przełączniki wykorzystują magnetyczne sensory, których działanie można modyfikować z poziomu oprogramowania. W ten sam sposób czułość może być też zmieniana automatycznie, na przykład na potrzeby konkretnych gier.

350263604450453441

- Przez ponad dekadę na rynku przełączników w klawiaturach trwała ogromna stagnacja – tłumaczy Ehtisham Rabbani, prezes SteelSeries. - Dzięki naszej opatentowanej technologii w przełącznikach OmniPoint, gracze nareszcie mogą wygodnie korzystać z jednej klawiatury do różnych zadań: grania, pracy twórczej i wielu innych. Apex Pro jest jedyną klawiaturą na rynku, którą można dostosować do wymagań i preferencji każdego gracza.

350263604450584513

SteelSeries Apex Pro z wyświetlaczem OLED

Nietypowe przełączniki nie są jedyną cechą charakterystyczną nowych klawiatur. Wbudowano w nie także wyświetlacze OLED, które mogą pokazywać powiadomienia z gier, Spotify czy aplikacji Discord. Podobne rozwiązanie SteelSeries stosuje także w niektórych myszkach. Na ekranie pojawiają się także informacje o wybranym punkcie aktywacji przełączników, jeśli użytkownik zdecyduje się zmienić ustawienie bezpośrednio z klawiatury.

Klawiatura SteelSeries Apex Pro to pełnowymiarowy model, zaś SteelSeries Apex Pro TKL to wersja bez klawiatury numerycznej. Obydwa modele będą dostępne w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries jesienią bieżącego roku. Większa klawiatura została wyceniona na 985 złotych, zaś model bez części numerycznej będzie można kupić za równe 900 złotych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)